چهارصد دستگاه آمبولانس مجهز و پیشرفته به طور همزمان در تهران و بندرعباس صبح امروز با حضور وزیر بهداشت در شرکت ایران خودرو دیزل در تهران و به صورت ویدئو کنفرانس در بندرعباس رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قائم مقام معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم ترخیص آمبولانس‌های وارداتی در گمرک شهید باهنر بندرعباس گفت: این آمبولانس هادارای برانکارد، ونتیلاتور، دستگاه DC شوک، کیف احیاء، ساکشن پرتابل هستند و دو سیلندر اکسیژن مجهز به مانومتر، صندلی پرستار و نیمکت کامل صندوق شونده تعبیه شده است.

مصطفی پریدار افزود: آمبولانس‌های ون اسپرینتر ۳۱۵ امکان حمل دو بیمار در شرایط اضطراری را دارند.

وی گفت: تا ۲ هفته آینده ۲۸۰ دستگاه آمبولانس دیگر از بندر شهید باهنر ترخیص می‌شود.

وی افزود: برای ۳۰۰ دستگاه آمبولانس که ساخت شرکت ایران خودرو دیزل است ۱۰۰ میلیارد تومان و برای آمبولانس‌های وارداتی ۳۸ میلیون یورو با ارز دولتی هزینه شده است.

وی گفت: با افزوده شدن آمبولانس‌ها به ناوگان اورژانس کشور میانگین عمر امبولانس‌های کشور به زیر ۵ سال کاهش یافته است

میانگین عمر ناوگان اورژانس در دنیا بین ۵ تا ۷ سال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم گفت: در برنامه طرح تحول سلامت ۶۰ دستگاه آمبولانس به هرمزگان اختصاص داده شده است که پارسال ۲۰ دستگاه از گمرک کیش وارد استان شد.

حسین داوی افزود: تا پایان ماه ۶ دستگاه و تا پایان سال ۳۴ دستگاه آمبولانس به ناوگان هرمزگان اضافه می‌شود.

وی گفت: ۲ دستگاه آمبولانس کمک دار وارداتی هم برای مناطق سخت گذر هرمزگان اختصاص یافته است.

وی گفت:راه اندازی ۱۷ پایگاه اورژانس در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان است.

وزیر بهداشت در ارتباط ویدئو کنفرانسی با حاضران گمرک شهید باهنر بندرعباس گفت: تلاش بر این است که نیرو‌های اورژانس در مواقع تماس با ۱۱۵ در کمترین زمان در محل حضور یابند.

سید حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم بهره برداری از ۴۰۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته ناوگان اورژانس کشور گفت:زمان حضور نیرو‌های اورژانس باید به حداقل برسد و مطابق با استاندارد‌های بین المللی باشد.

وی افزود: کاهش زمان حضور نیرو‌های اورژانس و دیگری افزایش مهارت تکنسین‌ها و همکاران اورژانس از برنامه‌های این وزارتخانه بوده است

قاضی زاده هاشمی گفت:  این آمبولانس‌ها برای حضور و امدادرسانی در مناطق سخت گذر تهیه و تجهیز شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور هم در ارتباط ویدئو کنفرانسی با حاضران در گمرک شهید باهنر گفت: نیرو‌های امدادی در شش ماه نخست امسال بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار ماموریت اجرا کردند.

پیرحسین کولیوند افزود: هم اکنون ۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه آمبولانس در اختیار داریم.

کولیوند افزود:هم اکنون ۳۹ بالگرد در اورژانس هوایی مشغول فعالیت هستند و زمان حضور نیرو‌های اورژانس از ۳۸ دقیقه به ۱۰ تا ۱۲ دقیقه کاهش پیدا کرده است.