نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا از برگزاری پیش‌نشست تخصصی بین‌المللی امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام سیدمحمد امیر احمدی طباطبایی در جمع اصحاب رسانه گفت: حوزه علمیه اصفهان میزبان اولین نشست  تخصصی پیش همایش امام رضا (ع) و گفتگوی ادیان در اصفهان است.

وی افزود: تولیت آستان قدس رضوی بر این عقیده است که آستان قدس رضوی با تمام ظرفیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی باید در عرصه آشنایی وگفت وگوی ادیان حضور فعال داشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد امیر  طباطبایی بیان داشت: همایش بین‌المللی امام رضا (ع)اولین همایش گفت‌وگوی ادیان می‌باشد و قرار است در سال‌های بعدی نیز ادامه پیدا کند و امیدواریم در آینده کنگره جهانی امام رضا آغار به کارکند.

نماینده آستان قدس رضوی  گفت: به منظور هر چه بهتر معرفی امام رضا(ع) و تاکید بر گفتگوی ادیان همایش تحت این عنوان به صورت بین المللی به میزبانی مشهد مقدس در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.

وی ادامه داد: همایش امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان 7 پیش نشست دارد که 3 پیش نشست آن در خارج از کشور برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام طباطبایی  تصریح کرد: نخستین پیش نشست در کشور هند برگزار و نشست دوم در کشور لبنان و به میزبانی دانشگاه اسلامی بیروت برگزارشده و پیش نشست سوم نیز در کشور روسیه در آبان ماه امسال برگزار می‌شود.

همایش گفت و گوی ادیان

نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: چهار پیش نشست  نیزدر داخل کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: نشست اول در تاریخ نوزدهم مهرماه ساعت در سالن اهل‌البیت اصفهان با موضوع عدالت ومحبت در ادیان برگزار می‌شود، نشست دوم در قم با موضوع خدا محوری در ادیان در تاریخ هشتم آبان‌ماه، نشست سوم در دانشکده الهیات دانشگاه تهران در تاریخ سوم آذرماه ونشست چهارم در یزد با موضوع همزیستی مسالمت آمیز در ادیان و در تاریخ ششم دی‌ماه برگزار می‌شود.

نماینده آستان قدس رضوی در همایش بین‌المللی امام رضا (ع) بیان داشت: همایش اصلی در 10 و 11 بهمن‌ماه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور علمای بزرگ ادیان توحیدی از سراسر جهان در مشهد برگزار می‌شود.