رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در دیدار با مدیران واحدهای صنعتی استان گیلان عنوان کرد: قانون مالیات بر ارزش افزوده بر صنعت فشار مضاعف وارد کرده است و این قانون پنج ساله بود که تاکنون تداوم یافته است و باعث مشکلات فراوانی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فرهاد دلق پوش در دیدار با جمعی از مدیران واحدهای صنعتی شاخص در سالن جلسات انجمن مدیران صنایع استان، اظهار کرد: نباید صنعت علاوه بر عوامل بیرونی فشار عوامل درونی را نیز متحمل شود و قانون مالیات بر ارزش افزوده پنج ساله بود که بر صنعت فشار مضاعف وارد کرده است که تاکنون تداوم یافته است و باعث مشکلات فراوانی شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان تبعات اخذ این مالیات از بخش تولید و صنعت را باعث تضعیف سرمایه گذاری و کارآفرینی در جامعه دانست و اذعان نمود: مالیات بر ارزش افزوده برخی از خلاء مالی و اقتصادی دولت را پوشش دهد ولی در دراز مدت صدمات جبران ناپذیری بر بدنه تولید در کشور وارد خواهد ساخت.

 دلق پوش با تقدیر از حضور و تلاش های مدیر کل امور مالیاتی استان گیلان در جمع مدیران واحدهای صنعتی درک شرایط کنونی بخش تولید و صنعت را ضروری دانست و گفت: قطعاً روحیه تعاملی و رویکرد مثبت مجموعه امور مالیاتی استان باعث رفع و رجوع بسیاری از مشکلات و چالشهای صنعت گران خواهد شد.

وی خواستار توجه بیشتر به حوزه تولید و صنعت جهت اعتلاء وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان شد و اظهار کرد: در شرایط کنونی هم اندیشی و همراهی برای این هدف واحد باعث کاهش رکود و افزایش رونق تولید خواهد شد.

متولی بخش صنعت معدن و تجارت استان گیلان اتخاذ تدابیر مناسب در جاری نمودن قوانین را از ارکان مدیریت دانست و تصریح کرد: قانون روح ندارد و باید برای قوانین با درایت هوشمندانه با هدف کمک به تولید و صنعت کشور با رویکرد مثبت روح ایجاد نماییم تا شاهد انگیزه و رغبت سرمایه گذاری در حوزه های اقتصادی با ایجاد مزیت های مطلوب باشیم.