دکتر قباد محمدی گفت: قاچاق کالاهای سلامت‌محور علاوه بر لطماتی که بر اقتصاد وارد می‌آورد آسیب‌های بسیار جدی بر سلامت مردم نیز وارد می‌آورند.

دکتر قباد محمدی در حاشیه کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور به خبرنگار موج گفت: تبلیغات گسترده انواع داروهای چاقی لاغری، مواد آرایشی و بهداشتی و مواد خوراکی به‌صورت وسیع در شبکه‌های مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای، بدون هیچ نظارتی همه‌روزه بخش اعظمی ا رویکردهای سلامت‌محور اقشار جامعه را هدف می‌گیرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بر لزوم ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای تأکید کرد و اعلام داشت: هرچند طی سال‌های اخیر برخوردهای مناسبی با متخلفان صورت گرفته است اما این تمام راه نیست ارگان‌های ذی‌ربط باید بیشترین توان خود را بر روی فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی عمومی متمرکز سازند.

وی بابیان این مطلب که تبلیغات برخی از کالاهایی که مستقیماٌ‌ با سلامت مردم سروکار دارند، نیازمند حساسیت بیشتر مسئولین است، خاطرنشان ساخت: قاچاق کالاهای سلامت‌محور نه‌تنها اقتصاد جامعه را با چالش‌های بزرگی روبرو می‌کند، بلکه رابطه مستقیمی با سلامت جامعه داشته و اگر فرهنگ‌سازی و نظارت اصولی نشود، آسیب‌های جدی را برای جامعه به همراه خواهد داشت.