در مراسمی با حضور استاندار لرستان، معاونین استاندار، مدیرکل حفاظت محیط زیست و جمعی از مقامات قضایی و زیست محیطی، 50 پرنده وحشی مکشوفه از قاچاقچیان، رهاسازی شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، در مراسمی که ظهر امروز با حضور سید موسی خادمی استاندار لرستان، احمد مرادپور معاون عمرانی استاندار، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست، محمد موحدپور مدیرکل حوزه استاندار، آزادپور قاضی ویژه برخورد با جرائم زیست محیطی و جمعی از کارکنان حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد، تعداد 50 پرنده وحشی مکشوفه از قاچاقچیان، رهاسازی شدند.

رهاسازی پرندگان وحشی لرستان

مهرداد فتحی بیرانوند در این آئین، گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران ما در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و بر اساس گزارشات مردمی، تعداد 50 پرنده وحشی از قاچاقچیان پرنده و حیوانات کشف و ضبط شد که امروز شاهد رهاسازی آنان در دامان طبیعت منطقه حفاظت شده کُلدَر خرم‌آباد هستیم.

سید موسی خادمی

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، تصریح کرد: شب گذشته، بر اساس گزارش مردمی مبنی بر حمل تعداد زیادی پرنده توسط یک‌دستگاه اتوبوس مسافربری، همکاران ما در اداره کل حفاظت محیط زیست استان با همکاری پلیس راه کمالوند مبادرت به توقف خودرو عمومی مذکور کردند که در بازرسی به عمل آمده، تعداد 50 قطعه پرنده وحشی کشف و ضبط شد.

وی، ادامه داد: تعدادی از این پرندگان به عنوان طعمه و تعدادی دیگر به منظور خرید و فروش در بازار، اسیر قاچاقچیان بودند که خوشبختانه با همکاری مردم و حمایت همه جانبه جناب آقای آزادپور قاضی ویژه پرونده‌های زیست محیطی، سوداگران به اهداف خود نرسیدند.

فتحی بیرانوند، گفت: اتوبوس حامل پرندگان توقیف، و راننده اتوبوس به دستور مقام محترم قضایی جهت تکمیل پرونده در اختیار پلیس قرار گرفت.

مهرداد فتحی بیرانوند

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، افزود: حضور استاندار لرستان و معاونین ایشان در آئین رهاسازی این پرندگان و گونه‌های جانوری، یک اقدام فرهنگی است که امیدواریم به سطح جامعه تسری یابد و شاهد مشارکت مردم در برخورد با تخلفات زیست محیطی باشیم.