نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: دستگاه قضا در مبارزه حق با باطل نقش بسیار موثری دارد و عدالت را در شئون مختلف پیگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی اظهار داشت:دستگاه قضا در مبارزه حق با باطل نقش بسیار موثری دارد.

نماینده مردم کردستان درمجلس خبرگان رهبری امروز یک ‎ شنبه (15 مهر) در آیین تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری کردستان که با حضور محسنی اژه‌ای، معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: براساس آیات قرآن کریم، اگر خداوند جلوی فساد را نمی‌گرفت کل زمین را فساد فرا می‌گرفت. 

وی افزود: کار دستگاه قضایی و نیروهای نظامی هر دو این است که جلوی مفسدین را بگیرند که در نتیجه منجر به حاکم شدن عدالت می‌شود و هر دو مکمل یکدیگر هستند. 

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: دستگاه قضایی پناهگاه مردم است چون به هرکس تعدی شود به این دستگاه رو می‌آورد. 

وی با اشاره به اینکه خداوند حق را به دست همین افراد برقرار می‌کند، تصریح کرد: خداوند فضل و رحمت و برکاتش برای تمام عالمیان است و انسان‌هایی را قرار می‌دهد که جلوی فاسدان بایستند. 

آیت الله حسینی شاهرودی ادامه داد: کار دستگاه قضا هم همین است که متجاوزان و متعدیان را سر جای خودبنشاند و نقش بسیار بزرگ و ارزشمندی در ایجاد امنیت و توسعه اقتصادی دارد. 

وی ادامه داد: وقتی روحیه انقلابی و حماسی و عدالت خواهی به منصه ظهور برسد با حضور و همراهی نیروهای نظامی، مردم احساس آرامش می کنند و مردم می‌دانند که دستگاه قضا حق را به حقدار می‌رساند. 

نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: دستگاه قضا در مبارزه حق با باطل نقش بسیار موثری دارد و عدالت را در شئون مختلف پیگیری می‌کند. 

وی گفت: مسئولان قضایی ما باید بتوانند جلوی فعالیت مجرمان و کسانی که به شکل های مختلف دنبال فساد هستند را بگیرد. 

آیت الله شاهرودی در ادامه سخنان خود ذکر کرد: در استان کردستان ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که از جمله آن مردمی مهربان، عاطفی، ولایتمدار و عاشق رهبری است. 

وی ادامه داد: در این منطقه به دست خود مردم متجاوزان به مردم و خاک این منطقه زمینگیر شده‌اند و همچنین نیروهای نظامی و انتطامی و امنیتی هم با آنها همکاری کرده اند. 

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: در این منطقه وحدتی که بین مجموعه نیروهای مردمی و نظامی هست باعث شده که مردم احساس آرامش کنند.