مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از ثبت نام بیش از۸۶ هزار نفر درهفتمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی گفت:بیش از۸۶ هزار نفر اصفهانی در هفتمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم ثبت نام کردند.

وی  افزود: بالغ بر ۸۶ هزار  نفر را در سراسر استان اصفهان در جوار امامزادگان عظیم الشان در طرح ملی حفظ قرآن، با حضور ۵۷۰ مربی تحت آموزش قرار دارند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی بیان داشت: وظایف کلی اداره کل اوقاف در  سه حوزه قرانی، موقوفات و بقاع متبرکه خلاصه می شود که در حوزه قرآنی بنابر تاکید مقام معظم رهبری  باید در طول ۴ سال یک میلیون نفر حافظ قرآن کریم با حداقل حفظ سه جز از قرآن تربیت شود که  سهمیه استان اصفهان از این تعداد ۸۰ هزار نفر بوده که توانست بیش از صد درصد محقق شود و بالغ بر ۸۶ هزار  نفر را در سراسر استان در جوار امامزادگان پیرو طرح ملی حفظ قرآن، با حضور ۵۷۰ مربی توانمند به صورت رایگان آموزش دهد.

طرح ملی تربیت حافظان قرآن

وی مطرح کرد: حق الزحمه مربیان قران هرچند اندک توسط  اوقاف پرداخت می شود در حال حاضر بیش از ۸۰۰ مربی در طرح ملی حفظ قرآن بکار گرفته شده که از دولت و مجلس  انتطار می رود حداقل برای آنان یک بیمه ثابت مشخص کنند تا مربیان هم بتوانند از بیمه تامین اجتماعی برخوردار شوند که این خدمت شایسته ای به جامعه قرآنی خواهد بود.

مدیر کل اوقاف و امور  خیریه استان اصفهان گفت: در طول ۴۰ سال انقلاب، چهل و یک دوره مسابقات بین المللی به متولی گری سازمان اوقاف برگزار شده  است خو شبختانه استان اصفهان توانست در سال ۹۵ و ۹۶  در رشته حفظ کل قرآن رتبه اول مسابقات بین المللی را از بین ۸۴ کشور اسلامی بدست آورد.