رئیس شورای عالی بسیج حقوقدانان استان هرمزگان گفت: دشمنان قسم‌خورده نظام اسلامی با نشر شایعات در پی تسلط بر اذهان مردم هستند و ضرورت دارد با حفظ هوشیاری به‌منظور مقابله با توطئه دشمنان وارد عمل شویم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، جلسه  شورای عالی سیاست‌گذاری بسیج حقوقدانان استان هرمزگان به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری رئیس‌کل دادگستری استان و با حضور دکتر بهرامیان رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور و دیگر اعضا در سالن کنفرانس دادگستری استان هرمزگان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری، رئیس‌کل دادگستری و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری بسیج حقوقدانان استان هرمزگان، بسیج مستضعفین را گنجینه‌ای معنوی و بی‌پایان برای ملت مسلمان ایران  و نظام مقدس اسلامی برشمرد که از امام امت (ره) به‌واسطه حکمت و دید الهی ایشان، برای انقلاب اسلامی به یادگار مانده است.

 رئیس شورای عالی بسیج حقوقدانان استان هرمزگان  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار کرد: بسیج در حقیقت، مظهر یک وحدت مقدّس، میان آحاد ملت است که در عرصه‌های مختلف سیاسی، علمی، فرهنگی و سازندگی به نقش‌آفرینی می‌پردازد و بسیج حقوقدانان یک از مهم‌ترین برکات این شجره طیبه است.

وی با بیان اینکه یکى از ویژگی‌های مهم حکومت اسلامى، اجراى عدالت، بدون هیچ ملاحظه ‌و مسامحه است خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی نقش بی‌بدیلی در تحقق  این شاخص ایفاء می‌کند و بی‌تردید گسترش فرهنگ و روحیه بسیجی در دستگاه قضایی تبعات مثبت و مؤثری را به‌منظور احقاق حقوق عامه در پی خواهد داشت.

  حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری با اشاره به حدیث امام موسی کاظم (ع) در ذیل آیه شریفه : "یحیى الارض بعد موتها " (خداوند زمین مرده را زنده می‌کند) خاطرنشان کرد: به فرموده آن امام همام ؛ منظور از این آیه شریف زنده کردن به‌وسیله قطرات‌ باران نیست، بلکه منظور این است که خداوند مردانى را برمی‌گزیند تا عدالت را بر پا دارند و با اقامه عدل، جامعه مرده ‌ را زنده کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با بیان اینکه قضات محاکم استان هرمزگان با تأسی از فرهنگ و اندیشه بسیجی، پرونده‌های مهمی را به سرانجام رسانده‌اند تصریح کرد: بر اساس شاخص‌ها و آمار ارائه‌شده؛ دستگاه قضایی استان هرمزگان به دستاوردهای خوبی در عرصه صیانت از عدالت اجتماعی دست یافته است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری همچنین با اشاره به اینکه برخی افراد و جریان‌ها با توسل به نشر اکاذیب و گسترش شایعات اهداف دشمن را  پیگیری می‌ ‎ کنند  بر لزوم توجه به مبانی شرعی و اخلاقی در اظهارنظرها تأکید کرد.

وی با یادآوری این موضوع که تخریب چهره نظام بازی کردن در زمین دشمن است و عده‌ای با شایعه‌سازی‌ها درصدد القای فساد سیستماتیک در میان مسئولین نظام هستند، عنوان کرد: دشمنان قسم‌خورده نظام اسلامی با نشر شایعات در پی تسلط بر اذهان مردم هستند و ضرورت دارد با حفظ هوشیاری به‌منظور مقابله با توطئه دشمنان وارد عمل شویم.

در ادامه این نشست ، دکتر بهرامیان رئیس سازمان بسیج حقوق‌دانان از تهیه لایحه حمایت از افشاگران مفاسد اقتصادی و  همچنین تشکیل پرونده شکایت خانواده‌های 60 نفر از شهدای دست‌بسته غواص با اخذ وکالت‌نامه از خانواده‌های محترم این شهدا خبر داد و اعلام کرد: در این رابطه نسبت به طرح شکایت بین‌المللی از دولت ایالات‌متحده آمریکا  اقدام کرده‌ایم و با طرف آمریکایی تبادل لوایح نیز صورت گرفته است که اسفندماه امسال به این پرونده در دادگاه بین‌المللی رسیدگی خواهد شد.