فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به مراحل رزمایش درکردستان همزمان با سراسرکشور از برگزاری مرحله آخر این رزمایش فردا دردامنه کوه ((شاهو)) با نام رزمایش امنیتی محرم خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛سردارمحمدحسین رجبی از  برگزاری رزمایش امنیتی محرم در  کوه ((شاهو))ونمایاندن اقتدارنیروهای سپاه فردا یکشنبه 15مهرماه خبرداد.

وی پیش از ظهر امروز درمصاحبه با رسانه های استان افزود: با توجه به اینکه  قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان و سپاه بیت‌المقدس تحت امر قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) و نیروی زمینی است براساس ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح به قرارگاه حمزه سیدالشهدا، رزمایش دفاعی امنیتی «محرم» فردا 15 مهرماه در استان کردستان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هر رزمایشی براساس یک سناریو مشخص پیش‌بینی می‌شود، گفت: قسمت اول این رزمایش با عنوان دفاع شهری در سنندج برگزار شد و فردا نیز قسمت دوم آن را در یک منطقه وسیع عملیاتی اجرا خواهیم کرد.

سردار رجبی تاکید کرد: در این رزمایش شاهد استفاده از متنوع‌ترین اقدامات تاکتیکی، سلاح، تجهیزات و جنگ‌افزارها توسط نیروها خواهیم بود.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان تصریح کرد: فردا یک‌شنبه 15 مهرماه در منطقه عمومی شهرستان کامیاران در موقعیت ((شاهو)) شاهد اجرای قدرتمند رزمایش امنیتی محرم توسط رزمندگان استان کردستان خواهیم بود.

سردار رجبی افزود: در این رزمایش دو روزه، یگان‌های برگزیده زرهی، هوانیروز، توپخانه، تکاور و پهپاد، آمادگی، اقتدار و صلابت رزمندگان نیروی زمینی سپاه در حراست و پاسداری از مرزهای ایران اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.

وی گفت: تمرین آتش‌های سنگین توپخانه‌ای و زرهی، عملیات‌های هوانیروز، تمرین عملیات هلی‌برن، کمین و ضدکمین، تاخت شبانه، گشت جوله و ایست بازرسی از جمله وظایف ابلاغی این رزمایش است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: هر چند در این رزمایش در حوزه سازمانی بحث آمادگی نیروها و ارزیابی قابلیت‌ها و مهارت‌های فردی و جمعی نیروها مورد نظر است اما هدف اصلی این رزمایش تلاش برای تثبیت و تامین امنیت پایدار در استان است.