به مناسبت هفته نیروی انتظامی صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نماینده ولی فقیه هرمزگان در این مراسم گفت: نیرو‌های انتظامی کشور امین مردم و حافظ و ناظر قانون هستند.

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به شعار ((پلیس مقتدر، امین مردم)) به عنوان شعار امسال هفته نیروی انتظامی افزود: وجود پلیس مقتدر موجب رضایت مردم و احساس آرامش در جامعه می‌شود.

امام جمعه بندرعباس گفت: همانگونه که مهربانی بیش از اندازه می‌تواند نامناسب باشد خشم بیش از اندازه نیز می‌تواند موجب ناهنجاری‌های اجتماعی گردد که البته نیرو‌های انتظامی ما با احساس مسئولیت و وظیفه شناسی در راه درست قدم برداشته اند.

فرمانده انتظامی هرمزگان نیز در این مراسم گفت: اکنون نیروی انتظامی در برخورد با جرایم و برهم زنندگان نظم و امنیت کشور لحظه‌ای از تلاش دست بر نمی‌دارد و توانسته است با اشراف اطلاعاتی، استان را برای مجرمان ناامن کند.

سردار عزیزالله ملکی افزود: با تلاش نیرو‌های انتظامی در استان شاهد افزایش دو نیم برابری کشف کالا‌های قاچاق هستیم.

وی گفت: رشد ۸ درصدی کشف مواد مخدر و انهدام ۲۵ باند توزیع کننده مواد مخدر، اجرای ۳۵۷ طرح پاکسازی محله‌های آلوده به مواد مخدر، کاهش ۴۷ درصدی جرایم مهم، کاهش ۹ درصدی فوتی‌های تصادفات، کاهش ۱۶ درصدی سرقت به عنف، کاهش ۲۱ درصدی سرقت‌های مهم و افزایش ۳۵ درصدی رضایتمندی مردم نمونه‌ای از تلاش‌های کارکنان نیروی انتظامی هرمزگان در امسال است.