معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان برای سفر زائران اربعین و مشخص‌شده و مرزهای سه‌گانه برای تردد زائران آماده خدمت هستند و تلاش می‌شود تا مرز خسروی نیز بازگشایی شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، مهدی جمال نژاد ابراز داشت: حماسه بزرگ اربعین فرصتی برای خدمات‌رسانی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) است و به همین دلیل مسئولان همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا مرز خسروی برای تردد زائران اربعین بازگشایی شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در کرمانشاه

معاون وزیر کشور در حاشیه بازدید از مرز خسروی و پایانه بین‌المللی این مرز رسمی افزود: تلاش‌های زیادی برای آماده‌سازی زیرساخت‌های مرز خسروی صورت گرفت و با برگزاری جلسات مستمر امید است با حل شدن مشکلات آن‌سوی مرز، شاهد عبور و تردد زوار از این مرز رسمی باشیم.

وی از تشکیل 12 کمیته در ستاد اربعین خبر داد و خاطرنشان ساخت: در کمیته زیرساخت مباحث مربوط به آب، برق، راه، مخابرات، خدمات بانکی و امور عمرانی طرح و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و در این راستا تمام برنامه‌های زیرساختی مربوط به تردد زائران اربعین از مرزهای کشور در سال 98 به اتمام می‌رسد و طرح جامعی برای خدمت‌رسانی به زوار در دست اقدام است که به‌مرور عملیاتی می‌شود.