معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تاکید بر اهمیت نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در توسعه جوامع گفت: دستگاه های حاکمیت بخصوص دولت باید در راستای تشویق و ترغیب جامعه به سمت و سوی کتابخوانی و مطالعه تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛حسین خوش اقبال گفت:دستگاه های حاکمیتی جامعه به سمت کتاب و کتابخوانی ترغیب کنند.

بر اساس این گزارش،شورای سیاستگذاری هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب در استانداری کردستان برگزار شد.

حسین خوش اقبال امروز در این جلسه با تاکید بر اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: نهادینه‌ کردن فرهنگ مطالعه نیاز یک جامعه است و اگر جامعه‌ای از کتاب فاصله بگیرد، قطعاً از رشد علمی، معنوی و توسعه متوازن برخوردار نخواهد بود.

وی نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در تمامی رده‌های سنی یک ضرورت در استان دانست و افزود: یکی از بزرگترین مشکلات استان، نبود زیرساخت و فضای کتابخانه‌ای است که لازم است با توجه به پیشینه فرهنگی استان به این مسئله بیش از پیش پرداخته شود.

خوش اقبال تاکید کرد: با توجه به اینکه سطح مطالعه در جامعه ایران از وضعیت مناسبی برخوردار نیست دستگاه های حاکمیت بخصوص دولت باید در راستای تشویق و ترغیب جامعه به سمت و سوی کتابخوانی و مطالعه تلاش کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به برگزاری هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان اشاره کرد و افزود: نمایشگاه های کتاب فرصتی برای بهره مندی آحاد جامعه از تازه های نشر است که لازم است با اطلاع رسانی مناسب زمینه حضور تمام علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در استان برای بازدید از نمایشگاه کتاب بیش از پیش مهیا شود.

وی با تاکید بر مشارکت ادارات و سازمان های دولتی در برگزاری نمایشگاه کتاب عنوان کرد: لازم است کمیته نمایشگاه کتاب در شهرستان های تابعه استان راه اندازی و هماهنگی لازم برای حضور مردم در نمایشگاه فراهم شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان همچنین به محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی در سنندج اشاره و خاطر نشان کرد: فضای موجود استان برای برپایی نمایشگاه بخصوص نمایشگاه های فرهنگی مناسب نیست و امیداریم با برنامه ریزی مناسب این مسئله مرتفع شود.

حضور ناشران 15 کشور خارجی در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان اظهار کرد: این نمایشگاه از 18 تا 23 مهر جاری به مدت 6 روز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی در سنندج برگزار می شود.

رئیس ستاد برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با بیان اینکه این دوره از نمایشگاه استانی کتاب با حضور ناشرین داخلی و خارجی برپا می شود، افزود: ناشرانی از 15 کشور خارجی و هشت ناشر از اقلیم کردستان عراق در بخش بین الملل این نمایشگاه حضور دارند.

جلال قلعه شاخانی با بیان اینکه 636 ناشر داخلی برای حضور در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان ثبت نام کردند، خاطر نشان کرد: تلاش شده است زمینه حضور ناشران مطرح کشوری در این دوره از نمایشگاه فراهم شود.

وی بر اطلاع رسانی مناسب در راستای حضور حداکثر مردم از نمایشگاه کتاب تاکید و خاطر نشان کرد: لازم است با هماهنگی های لازم زمینه حضور علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در این دوره از نمایشگاه کتاب استانی فراهم شود.

در ادامه این جلسه همچنین هر یک از اعضای نکته نظرات خود را پیرامون هر چه بهتر برگزار شدن نمایشگاه کتاب مطرح کردند.