رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت اعلام کرد با شکایت تعدادی از اهالی یکی از روستاهای گرگان، یک عملیات پول‌شویی شناسایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، هادی هاشمیان، رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: عده ای از اهالی یکی از روستاهای استان گلستان با آگاهی از عملیات پولشویی شکایت کرده و بدین ترتیب پی گیری این موضوع در دست اقدام قرار گفت. به گفته این اهالی، افرادی با نیت به‌ظاهر خیرخواهانه و با بهانه این‌که می‌خواهند ماهانه مبلغی کمک‌هزینه به افراد بی‌بضاعت بپردازند، مدارک شناسایی افراد کم‌درآمد را می‌گرفتند و به اسم آنان حساب بانکی باز می‌کردند.

وی افزود: سپس این افراد پول‌های حاصل از معاملات غیرقانونی خود مانند خریدوفروش مواد مخدر را به این حساب‌ها واریز و پس از چندین گردش بانکی، پول را به‌حساب خودشان منتقل می‌کردند.

رئیس‌کل دادگستری بابیان چگونگی فاش شدن عملیات پول‌شویی گفت: این موضوع زمانی برملا شد که یارانه تعدادی از این افراد کم‌درآمد قطع شد و هنگامی‌که برای پیگیری مراجعه کردند متوجه شدند به علت گردش پولی بالای حساب بانکی‌شان، یارانه آن‌ها قطع‌شده است.

به گفته هاشمیان، اهالی پس از آگاهی از این موضوع، به دادسرای مرکز استان گلستان مراجعه و شکایت کردند و پرونده تحت بررسی قرار گرفت.

وی افزود: تاکنون حدود ۱۵ حساب بانکی از اهالی این روستا که مبالغ کلان وارد حساب آن‌ها شده است کشف و تحقیقات برای شناسایی اعضای باند پول‌شویی ادامه دارد.

رئیس‌کل دادگستری گلستان به مردم به‌ویژه در مناطق روستایی استان توصیه کرد: مراقب پیشنهادهای وسوسه کننده و به‌ظاهر انسان دوستانه باشند و فریب نخورند تا عواقب قضایی و کیفری، گریبان گیر آنان نشود.