معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان بابیان اینکه تا پایان سال جاری جمعاً شش هزار و ۵۴۰ نفر از مددجویان و مستعدین اشتغال‌زایی از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند می‌شوند افزود: برای این امر یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حبیب اله رضا دوست، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان با اشاره به اهمیت آموزش مهارتی در رشد و توسعه اقتصادی خانوارهای تحت حمایت گفت: سیاست کمیته امداد مبنی بر توانمندسازی شغلی مددجویان باهدف ایجاد شغل پایدار و ارتقاء درآمد و رشد اقتصادی آن‌ها اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی به مددجویان کمیته امداد سبب توانمندسازی آن‌ها در حرفه‌های گوناگون و مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی می‌شود افزود: آموزش‌های کاربردی در سه سطح پایدارسازی و توسعه اشتغال، آموزش مقدماتی و آموزش دانش آموزان دبیرستانی انجام می‌شود.

رضا دوست تعداد مددجویانی که باید تا پایان سال جاری از آموزش توسعه و پایدارسازی طرح بهره‌مند شوند را دو هزار و ۶۴۰ نفر اعلام کرد و گفت: این آموزش باهدف ارتقاء سطح دانش فنی و افزایش بهره‌وری افرادی که قبلاً ایجاد شغل کرده‌اند انجام می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان در توضیح آموزش مقدماتی گفت: افراد قبل از ورود به حوزه اشتغال‌زایی از این آموزش‌ها بهره‌مند می‌شوند که هدف از آن فراهم‌سازی فضای کارآفرینی در بین مددجویان و کلیه مستعدین اشتغال‌زایی و مجریان طرح اشتغال و افراد به کار گمارده شده از طریق کاریابی است.

وی بابیان اینکه آموزش‌های مقدماتی در سه سرفصل انجام می‌شود افزود: آموزش فرهنگی برای استفاده از ظرفیت‌های مذهبی و فرهنگی و ایجاد فرهنگ کار و تلاش در بین خانوارها، آموزش کارآفرینی باهدف بهبود و توسعه مهارت‌ها و توانایی افراد مستعد با ایجاد فرصت‌های نوین برای راه‌اندازی شغل و آموزش‌های کسب‌وکار باهدف تقویت مهارت‌های شغلی افراد برای اداره بنگاه‌های اقتصادی و بهبود و توسعه کسب‌وکار ارائه می‌شود.

رضا دوست با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری هزار و ۱۶۰ نفر از آموزش‌های مقدماتی بهره‌مند می‌شوند ادامه داد: دو هزار و ۷۴۰ نفر هم آموزش‌های مهارت‌آموزی باهدف ایجاد شغل پایدار را تا پایان امسال فرامی‌گیرند.

بهره‌مندی ۶۵۴۰ نفر از مددجویان گیلانی از آموزش‌های مهارتی

 معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گیلان بابیان اینکه تا پایان سال جاری جمعاً شش هزار و ۵۴۰ نفر از مددجویان و مستعدین اشتغال‌زایی از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند می‌شوند افزود: برای این امر یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی تعامل با سازمان فنی و حرفه‌ای، جهاد دانشگاهی، مرکز تحقیقات کشاورزی و اداره کل شیلات گیلان را از اقدامات مهم کمیته امداد استان برای ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی به مددجویان عنوان کرد و گفت: افرادی که از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند می‌شوند پایداری طرح‌های اشتغال آن‌ها از افرادی که بدون آموزش ایجاد شغل کرده‌اند بیشتر است.