استاندار هرمزگان بر لزوم تسریع در تکمیل تمامی فازهای آب شیرین کن بندرعباس تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فریدون همتی» در نشست بررسی طرح های آب و فاضلاب استان هرمزگان ساخت آب شیرین کن ها را از مهمترین پروژه ها در این حوزه دانست و بیان داشت: تکمیل آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس در راستای تامین آب شرب شهرهای بندرعباس و بندرخمیر بسیار مهم است.

وی ادامه داد: خوشبختانه فاز نخست این آب شیرین کن با 20 هزار متر مکعب ظرفیت تکمیل شده است و دیگر فازهای آن نیز باید به سرعت تکمیل و وارد مدار شوند.

استاندار هرمزگان افزود: بر اساس هدف گذاری صورت گرفته با تکمیل آب شیرین کن های در دست احداث، دیگر از آب سدهای استقلال میناب و همچنین شمیل و نیان برای شهرهای بندرعباس و بندرخمیر استفاده نخواهد شد و آب این شهرها به طور کامل از طریق آب شیرین کن ها تامین می شود.

همتی تصریح کرد: چنین اقدامی موجب حفظ منابع آب و همچنین کمک به بخش کشاورزی از طریق آب سدهای شرق هرمزگان خواهد شد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این نشست گفت: فاز نخست آب شیرین کن بندرعباس به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز به صورت آزمایشی وارد شبکه توزیع شده است و به زودی به بهره برداری می ‌رسد.

«حمیدرضا کشفی» افزود: با بهره برداری از فاز نخست آب شیرین کن بندرعباس ۸۵ هزار نفر از مردم بندرعباس از آب آشامیدنی آن بهره مند می‌ شوند.