فرمانده انتظامی استان اصفهان ازافزایش ۳۰۰ درصدی جرائم اینترنتی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی در جمع اصحاب رسانه گفت: بیش از 110 درصد افزایش جرم در فضای مجازی وجود داشته است که برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب‌های مردم 300 درصد افزایش داشته است.

 وی بیان داشت: با توجه به اینکه در حوزه فضای مجازی مردم بسیار آسیب‌پذیر هستند اقدامات خوب و شایسته‌ای در این زمینه انجام شده است.

معصوم بیگی گفت: کلاهبرداری رایانه‌ای، مزاحمت اینترنتی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب و انتشار فیلم خصوصی و خانوادگی 5 جرم اول استان در حوزه فضای مجازی است.

وی پیرامون عملکر شش ماهه اول سال ۹۷ در حوزه انتظامی بیان کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا دو هزار و۱۳۴ پرونده تشکیل شده است.

مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: پرونده های بالای ۵۰۰میلیون ۶۰درصد افزایش یافته است و حدود دو هزار و ۲۰۰نفر قاچاقچی کالا وارز دستگیر شده اند که ارزش ریالی مکشوفات کالایی ۶۷ میلیارد تومان است.

وی افزود: تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ سارق درشش ماه  نخست امسال در سطح استان اصفهان شناسایی ۸۵ هزار باند سرقت دستگیر شدند.

سردارمعصوم بیگی گفت: تعداد 8 طرح سراسری مبارزه با سرقت در سطح استان انجام و طرح نظارت بر فروشندگان دست دوم کالا نیز با در نظر گرفتن احتمال فروش کالاهای مسروقه در حال انجام می باشد.

وی در ارتباط با برنامه های هفته نیروی انتظامی گفت: امسال در هفته نیروی انتظامی حدود 56 برنامه برگزار می شود.

وی افزود: ارائه مانور اقتدار در روز دوم هفته نیروی انتظامی و برنامه پارک ترافیک در سپاهانشهر با شعار پلیس، انضباط، اقتدار و امنیت پایدارو قرائت پیام مهر در مدارس منتخب آموزش وپروش و ملاقات مردمی فرماندهان انتظامی از جمله دیگر برنامه های هفته نیروی انتظامی می باشد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح جدیدی با نام سفا یا سامانه مدیریت فناوری گفت: در این طرح اطلاعات خودروهای دارای معاینه فنی و فاقد آن به دوربین‌های ترافیکی داده شده و این جریمه تکرار می شود.