دومین نشست استانی برنامه‌ریزی روزجهانی و هفته ملی کودک، نمایندگان دستگاه‌های فعال دراین حوزه ضمن تشریح برنامه‌های پیشنهادی خود بر ضرورت تمرکز بر مهارت‌آموزی به کودکان و تکیه بر آموزه‌های عاشورایی تاکیدکردند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسفندیارضیائی مدیرکل کانون استان گیلان در این نشست ضمن قدردانی ازهمراهی نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان، به شاخص‌های توسعه و پیشرفت هرجامعه اشاره و توان‌مندسازی نسل کودک و نوجوان را بیان‌گر رشد کشورها عنوان‌کرد.

ضیائی حوزه کودک و نوجوان را نیازمند توجه همیشگی دانست و با بیان ‌این‌که هفته ملی کودک و تقارن آن با ماه محرم، امکان عمق‌بخشی به فعالیت‌های دینی را بیش از پیش فراهم‌می‌کند، تصریح‌کرد: این ایام فرصتی است تا در سایه هم‌گرایی و هم‌افزایی، بیش از پیش به آینده‌سازان انقلاب اسلامی پرداخته و بسترهای مناسبی برای آگاهی‌بخشی به آنان را فراهم‌کنیم.

مدیر کانون گیلان با اشاره به روزشمار هفته ملی کودک و هم‌چنین تاکید براین موضوع که مربیان، معلمان، اولیای تربیتی و والدین نیز مخاطب برنامه‌های این ایام محسوب‌می‌شوند، گفت:  نگاه ویژه این برنامه‌ها به تمامی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی است.

وی هم‌چنین به برخی از فعالیت‌های کانون در هفته ملی کودک اشاره داشت و دیدار کودکان برگزیده استان با استاندار، تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم، برگزاری جشنواره استانی قصه‌گویی و ویژه‌برنامه«شبی با قصه»، اجرای فعالیت‌های مختلف برای کودکان دارای نیازهای ویژه و برگزاری ویژه‌برنامه «با بچه‌های روستا»، برگزاری شب شعر با همکاری کانون پرورش فکری استان قم، برپایی نمایشگاه آثارمربیان و اعضای مراکز فرهنگی هنری و هم‌چنین، ثبت‌نام رایگان کودکان در روز جهانی کودک (۱۶مهر) را از جمله این برنامه‌ها عنوان‌کرد.