مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به وجود بیش از 574 هزار انشعاب گاز در استان گفت: همکارانم در واحد بازرسی فنی در نیمه اول سال جاری توانستند بیش از 352 هزار انشعاب و علمک و 161 ایستگاه را مورد نشت یابی قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از نشت یابی14 هزار و360کیلومتر ازشبکه و خطوط تغذیه گاز درنیمه اول سال جاری دراستان خبر داد.

حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان  افزود: این نشت یابی ها در 32 شهر و روستای استان صورت پذیرفته است و معادل59 درصد کل خطوط گاز در استان می باشد.

 اکبر افزود: این میزان نشت یابی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 65 درصد افزایش داشته و در نوع خود یک رکورد محسوب می گردد.

وی همچنین با اشاره به وجود بیش از 574 هزار انشعاب گاز در استان گفت: همکارانم در واحد بازرسی فنی در نیمه اول سال جاری توانستند بیش از 352 هزار انشعاب و علمک و 161 ایستگاه را مورد نشت یابی قرار دهند.

گیلان بیش از 20 هزار کیلومتر شبکه گاز دارد

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان این موضوع که در استان بیش از 20 هزار کیلومتر شبکه گاز وجود دارد، بر ضرورت توجه بیشتر و بازرسی دقیق تر از شبکه تغذیه و توزیع گاز به منظور اجتناب از بروز هرگونه حادثه ناگوار و انتقال مطمئن گاز به مشترکین عزیز تاکید کرد.

 اکبر در پایان بر اهمیت رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی تاکید نمود و گفت: اگرچه گاز مایه آرامش و آسایش مردم است ولی در صورت عدم رعایت نکات ایمنی، استفاده از وسایل گازسوز غیر استاندارد و یا سهل انگاری می تواند زمینه ساز حوادثی ناگوار گردد.