موج

نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار شد؛

نماینده ولی فقیه در گیلان در سومین جلسه شورای سیاستگذاری «۲۳مین جشنواره قرآن و عترت» دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستار اطلاع‌رسانی گسترده به منظور برگزاری جشنواره قرآن و عترت در گیلان شد و بیان کرد: جشنواره مذکور به عنوان رخداد جهانی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در سومین جلسه شورای سیاستگذاری «۲۳مین جشنواره قرآن و عترت» دانشگاه علوم پزشکی گیلان که به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از ۱۸ تا ۲۱ مهرماه جاری در مجتمع فرهنگی آموزشی صدا و سیما در زیباکنار برگزار می‌شود اظهار کرد: در سه دهه اخیر برگزاری برنامه‌های قرآنی یکی از کم‌نظیرترین برنامه‌ها در نظام اسلامی است.

وی، برگزاری جشنواره قرآن و عترت را امری مقدس عنوان کرد و افزود: اگر انسان نیت خیری در انجام امور مقدس نداشته باشد، دیگران از آن بهره می‌برند اما او از آن بی‌بهره می‌ماند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه آیت‌الله بهجت یکی از قدیسان دنیای معاصر محسوب می‌شود، تصریح کرد: آیت‌الله بهجت به عنوان انسان الهی در دل مردم جا دارد و یاد او ماندگار شده است.

اطلاع‌رسانی گسترده به منظور برگزاری جشنواره قرآن و عترت در گیلان

وی، خواستار اطلاع‌رسانی گسترده به منظور برگزاری جشنواره قرآن و عترت در گیلان شد و بیان کرد: جشنواره مذکور به عنوان رخداد جهانی محسوب می‌شود و مردم منطقه می‌توانند این برنامه را از طریق صدا و سیما مشاهده کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر برگزاری «۲۳مین جشنواره قرآن و عترت» دانشگاه علوم پزشکی گیلان با ظرافت بیشتر، عمیق‌تر و تاثیرگذارتر تأکید کرد و گفت: برنامه‌های اجرایی در جشنواره مذکور در قالب کتابچه‌ای به جشنواره‌های بعدی عرضه شود.

برگزاری برنامه‌های قرآنی دارای فضای معنوی است

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه برگزاری برنامه‌های قرآنی دارای فضای معنوی است، خاطرنشان کرد: ایجاد فضایی لطیف در برگزاری جشنواره قرآن و عترت حائز اهمیت است.

وی، مردم گیلان را مهمان‌نواز توصیف کرد و یادآور شد: توجه به شخصیت‌های علمی حاضر در جشنواره قرآن و عترت از نکته‌های مهم است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه جشنواره قرآن و عترت در مسیر ترویج دین خدا، معنویت و پیامبر(ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: جشنواره مذکور در راه اعتلای فرهنگی اسلام برگزار می‌شود و به طور قطع رسول اکرم(ص) بر آن ناظر است.

آیت‌الله فلاحتی به ۲۳ سال تلاش پیامبر اکرم(ص) برای اعتلای دین اسلام اشاره کرد و افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) جان عزیزان خود را در راه دین خدا فدا کرد تا این جریان در تاریخ ماندگار شود.

وی، برگزاری «۲۳مین جشنوار قرآن و عترت» دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در راستای اعتلابخشی فرهنگ اسلامی دانست و بیان کرد: تبیین و ترویج فرهنگ قرآنی سبب رضای خداوند است و رضایت پیامبر اسلام(ص) را به همراه دارد.

رقابت ۱۲۰۰ نفر در جشنواره قرآن و عترت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: ۱۸ تا ۲۱ مهرماه جاری «۲۳مین جشنواره قرآن و عترت» با حضور یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی صدا و سیما در زیباکنار برگزار می‌شود.

شاهرخ یوسف‌زاده چابک به برگزاری جشنواره قرآن و عترت پس از گذشت ۲۰ سال برای دومین مرتبه در گیلان اشاره کرد و افزود: جشنواره مذکور به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری «۲۳مین جشنواره قرآن و عترت» فرصت مناسبی را برای تابیدن نور قرآن در گیلان فراهم کرده بنابراین لازم است این رویداد بزرگ در ابعاد گسترده اطلاع‌رسانی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه کارکنان ۶۸ دانشگاه علوم پزشکی کشور در جشنواره قرآن و عترت شرکت می‌کنند، تصریح کرد: جشنواره مذکور در بخش‌های آوایی، معارف قرآنی و سیره معصومین، ادبی، هنری، پژوهشی و فناوری برگزار می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها