معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در حال حاضر صد هکتار از اراضی استان به کشت کلزا اختصاص دارد و ما برنامه‌ریزی داریم تا این میزان را به بیش از هزار هکتار برسانیم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، لیلا بذرکار  با بیان اینکه با حمایت ویژه‌ای که دولت برای افزایش کشت کلزا در کشور اعلام کرده است، ما نیز برنامه داریم تا تولید این محصول را در استان افزایش دهیم.

وی افزود: در حال حاضر صد هکتار از اراضی استان به کشت کلزا اختصاص دارد و ما برنامه‌ریزی داریم تا این میزان را به بیش از هزار هکتار برسانیم.

بذرکار خاطرنشان‌ کرد: افزایش تولید کلزا برای تامین روغن مورد نیاز کشور در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بذر و ماشین‌آلات مورد نیاز تولید این محصول امروز به شهرستان رودبار آورده شده است، تصریح‌ کرد: کشت کلزا موجب ارتقای درآمد کشاورزان و افزایش مواد اولیه تولید روغن کشور را در پی دارد.

بذرکار با اشاره به اینکه شهرستانهای رودبار، رودسر و رشت فعالیت بیشتری برای کشت این محصول تاکنون انجام داده‌اند، گفت: همه شهرستانهای استان برای کشت این محصول باید اعلام آمادگی کنند.

معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: به روسای ادارات کشاورزی شهرستانها ابلاغ شده است تا کشاورزان را از فواید کشت کلزا آگاه کنند و آنها را برای تولید این محصول تشویق کنند.