رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: افرادی که اقدام به انجام اعمال زیبایی به ویژه بوتاکس می کنند عمدتا پزشک نیستند و به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با تاکید بر اینکه مردم سلامت و زیبایی خود را به دست افراد سودجو و بدون صلاحیت ندهند اظهار داشت: ممکن است برخی از این عوارض برگشت ناپذیر بوده و تا پایان عمر باقی بمانند.

وی افزود: افرادی که اقدام به انجام چنین کارهایی به ویژه انجام اعمال زیبایی (بوتاکس) می کنند عمدتا پزشک نیستند و به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند، این افراد هیچ گونه مجوزی از مراکز پزشکی و بهداشتی ندارند و گاه خود را پزشک هم معرفی می کنند.

این مسئول از مردم خواست تا در صورت آگاهی و یا برخورد با این گونه موارد، جهت جلوگیری از عواقب جبران ناپذیر، مراتب را از طریق شماره تلفن های 07644423311 در وقت اداری در میان بگذارند .

رضانیا ابراز کرد: مرکز توسعه سلامت نیز با جدیت پیگیری لازم را در جهت برخورد با این افراد در دستور کار دارد.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان اینکه سلامت و کیفیت زندگی بستگی به بسیاری از عوامل اجتماعی دارد یادآور شد: این مساله تنها به سیستم مراقبت پزشکی و بهداشتی وابسته نیست، افراد در تعامل با یکدیگر و سیستم بهداشتی می توانند سلامت فرد را بهبود بخشیده و جامعه سالم تری را ایجاد می کنند.