گودرز امیری، گفت: هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در لرستان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، معاون اقتصادی استانداری لرستان در جلسه ستاد تنظیم بازار این استان، گفت: خوشبختانه مشکلی در تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در لرستان وجود ندارد.

گودرز امیری، افزود: مشکلات موجود در بازار جو روانی است که لازم است با اطلاع رسانی صحیح و دقیق، این جو به وجود آمده را خنثی کرد.

معاون استاندار لرستان، انتشار آمارهای نادرست توسط برخی از رسانه های محلی و کانال ها را عامل ایجاد این جو روانی دانست و اظهار داشت: گاهی برخی از رسانه های محلی و کانال های تلگرامی ممکن است اقدام به ارائه امارهای نادرست و یا تایید نشده کنند لذا باید با آنها از طریق مراجع ذیربط برخورد قانونی شود.

گوشت گرم و منجمد در بازار لرستان موجود است

امیری همچنین گفت: گوشت گرم وارداتی و منجمد با نظارت کامل مسوولین و با رعایت احکام اسلامی تهیه شده که مردم می‌توانند با خیال راحت مصرف کنند.

وی در ادامه به مشکلات اخیر پیش آمده در حوزه حمل و نقل اشاره کرد و گفت: اشکال اساسی این است که از طریق شبکه های اجتماعی به این قبیل اقدامات دامن زده می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان ادامه داد: البته برخی از رانندگانی هم که مایل به حضور در چنین اعتراضاتی نیستند می گویند امنیت لازم را نداریم لذا باید با افراد بر هم زننده آرامش رانندگان برخورد جدی شده و به جامعه معرفی شوند.

مدیرکل صمت: افزایش قیمت رب گوجه فرنگی ناشی از ایجاد جو روانی است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز در این نشست به محدودیت های عرضه رب گوجه فرنگی اشاره کرد و گفت: اگر افزایش قیمتی بوده در سطح ملی است اما اکنون در استان این محصول با قیمت حدود 110هزارریال عرضه می شود که باید گفت مهمترین علت این افزایش قیمت افزایش میزان تقاضا در اثر ایجاد یک جو روانی است.

محمدرضا صفی‌خانی در ادامه به تشریح مشکلات پیش آمده در خصوص قیمت لبنیات پرداخت و گفت: شیر خام در حال حاضر به قیمت 21هزار ریال به تولید کننده فروخته می شود و این در حالی است که قیمت شیر خریداری شده پیش از این 15هزار و 700 ریال بود لذا تولید کننده علی رغم یک ماه مقاومت مجبور به افزایش قیمت شد.

صفی خانی به وضعیت بازار لاستیک در استان پرداخت و گفت: بر اساس حجم ناوگان سهمیه 2/6 درصدی به لرستان تخصیص داده شده که آن را بصورت کامل جذب کردیم اما از آنجا که نیاز استان بالاتر از این مقدار است با هماهنگی های لازم انجام شده و پس از ورود لاستیک های جدید آماده ارائه و جذب سهمیه استان هستیم.

دادستان خرم‌آباد: مشکلی در امنیت جاده‌های مواصلاتی نداریم

دادستان خرم آباد نیز در این نشست نسبت به برخورد با مسئله مزاحمت های جاده ای تاکید کرد و گفت: مشکل امنیتی خاصی در جاده ها نداریم اما اعلام می کنیم که هر کجا مسئله ای احساس شد نهادهای امنیتی آماده برخورد قاطعانه و بدون هیچ اغماض و ترحم با متخلفان هستند.

سعید رازانی مشکل اصلی در بازار لرستان را تفاوت قیمت ها دانست و گفت: با افزایش بازرسی ها تا حد زیادی می توان این مشکل را از بین برد که اگر این گونه شود شاهد کاهش سطح تقاضا نیز خواهیم بود.

گفتنی است در این جلسه مصوب شد تا هر شب، جلسه ستاد تنظیم بازار لرستان در محل دفتر معاونت اقتصادی استانداری برگزار گردد.