مدیرکل صنعت، معدن و تجارت لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج، از درگیری مسلحانه یک باند احتکار مواد غذایی با بازرسان این اداره کل خبر داد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت لرستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری موج، اظهار داشت: ظهر امروز، بر اساس اطلاعات واصله، مامورین اداره کل صمت لرستان به یک انبار احتکار مواد غذایی مراجعه کردند که دقایقی پس از ورود به محل، مورد حمله مسلحانه محتکرین قرار گرفتند.

محمدرضا صفی‌خانی، افزود: این حادثه در حالی رخ داد که بازرسان اداره کل صمت لرستان با حضور عوامل دادستانی و نیروی انتظامی، با مراجعه به این انبار احتکار مواد غذایی در محله ماسور خرم‌آباد، قصد پلمب آن را داشتند.

یک بازرس اداره کل صمت لرستان زخمی شده است

صفی‌خانی، تصریح کرد: یکی از بازرسان در این حادثه مجروح شده که جهت طی مراحل درمان به یکی از بیمارستان‌های خرم‌آباد منتقل شده است.

وی، گفت: تاکنون بیش از 3 هزار انبار احتکار مواد غذایی در لرستان توسط عوامل اداره کل صنعت، معدن و تجارت شناسایی و پلمب شده که این مهم بدون همکاری و همراهی دستگاه قضایی امکان پذیر نبود.

2 محتکر مسلح دستگیر شدند/تحقیقات ادامه دارد

مدیرکل صمت لرستان، تاکید کرد: موضوع در دستور کار عوامل امنیتی و انتظامی لرستان قرار دارد اما خوشبختانه در صحنه حادثه، 2 نفر از عوامل مسلح دستگیر و به دستور مقامات قضایی، تحویل نیروی انتظامی شدند.

وی، گفت: احتکار مواد غذایی کاری غیرقانونی، غیر شرعی و غیر انسانی است.

با متخلفین برخورد قاطع می‌شود

صفی‌خانی افزود: اینکه عده‌ای با احتکار مواد غذایی مورد نیاز مردم، آسایش و امنیت اجتماعی را برهم زنند و از سوی دیگر موجب اخلال در نظم بازار شوند پذیرفتنی نیست و اداره کل صنعت، معدن و تجارت لرستان با همکاری دستگاه قضایی، با این پدیده شوم، برخورد قاطع خواهد کرد.