مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: توسعه هر کشوری مرهون توجه به آموزش و پرورش است و جدیت، نظم و امید به آینده رمز موفقیت دانشجو معلمان است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نادر جهان آرای در مراسم آغاز سال تحصیلی نومعلمان دانشگاه فرهنگیان با اشاره به جذب 388 دانشجو معلم در سال تحصیلی 98 _ 97 گفت: از این تعداد 234 دانشجو، پسر و 154 نفر دختر هستند.

وی خاطرنشان کرد: به رغم همه مشکلات، اگر سنگ بنای فرهنگی و آموزشی کشور مستحکم باشد شاهد دستاوردهای افزون تری در جامعه خواهیم بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با برشمردن برخی عوامل مهم در توفیق دانشجویان گفت: استعداد، انگیزه، کسب مهارت های لازم معلمی، شرایط محیطی و خودباوری از مولفه هایی هستند که موفقیت دانشجو معلمان را تقویت می کند.

برگزاری جشن آغاز سال تحصیلی+ نومعلمان دانشگاه فرهنگیان

جهان آرای با اشاره به شأن والای منزلت معلمان در جامعه اظهار داشت: ثبت نام رتبه تک رقمی کنکور امسال در دانشگاه فرهنگیان نمونه ای از علاقه جوانان ما به شغل معلمی است.

دانشگاه فرهنگیان مرکز اندیشه ورزی در نظام تعلیم و تربیت است

سرپرست پردیس فرهنگیان استان گیلان نیز در این آیین گفت: دانشگاه فرهنگیان مرکز اندیشه ورزی در نظام تعلیم و تربیت است و حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در مراسم گرامیداشت روز معلم از اهمیت این مرکز مهم فرهنگی حکایت دارد.

سعید احد زاده با اشاره به توجه دانشگاه فرهنگیان به مسائل اعتقادی گفت: شعار این دانشگاه تبدیل دانشجو معلم دانشی به دانشجو معلم ارزشی است که برای رسیدن به این هدف تلاش می کنیم.