روابط عمومی استانداری اصفهان به صحبت های اخیر نماینده مردم شهرستان های فریدن، فریدون شهر و چادگان واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، روابط عمومی استانداری اصفهان به اظهارات اخیر نماینده مردم شریف شهرستان های فریدن، فریدون شهر و چادگان واکنش نشان داد.

در پی انتشار خبری مبنی بر اخذ مجوز به کارگیری ۱۵نفر ، برای پست های فرمانداری، معاون فرمانداری و بخشداری از سازمان امور اداری و استخدامی کشور به دست استاندار اصفهان، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، جوابیه ای به شرح ذیل صادر کرد:

پس از درج خبر شماره ۱۳۹۷۰۷۰۳۰۰۰۷۶۲ در تاریخ ۳/۷/۹۷ در خبرگزاری ها با عنوان " نامه ۵۰ نماینده مجلس به رئیس جمهور، آقای روحانی! به تخلف صریح و تبعیض آشکار استاندار اصفهان رسیدگی کنید" توضیحاتی لازم به ذکر است:

این استانداری در یک سال گذشته از خدمات بیش از ۱۰۰ نفر از نیروهای انسانی خود محروم شده است که به طور مشخص می توان به ۸۹ نفر از نیروهای شاغل در استانداری اصفهان و فرمانداری های تابعه که به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند، اشاره کرد. ماموریت ۱۵ نفر از کارکنان مأمور از سایر دستگاه های اجرایی به استانداری خاتمه یافته و همچنین سه نفر استعفا و یا فوت کرده اند.

از طرفی طبق ماده ۸ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸/۷/۱۳۸۶ مشاغلی از قبیل فرماندار، معاون فرمانداری و بخشداری جزو مشاغل حاکمیتی می باشند و با توجه به بخشنامه شماره ۱۵۳۸۲۹۰ مورخ ۷/۹/۹۶ سازمان اداری استخدامی کشور تقاضای بکارگیری نیروی قراردادی صرفاً در موارد کاملاً ضروری و براساس مفاد تبصره ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری در قالب قراردادهای کار معین، بدون تعهد استخدامی و برای حداکثر یکسال صورت گرفته است.

براین اساس و طبق نص صریح قانون مدیریت خدمات کشوری و متن بخشنامه مذکور با وجود تلاش ها و پیگیری های مدیریت ارشد استان و ضرورت های جایگزینی دائمی افرادی که از استانداری جدا شده اند سازمان اداری استخدامی کشور فقط با جایگزینی ۱۵ نفر آن هم به صورت قرارداد کار معین موافقت کرده است که بی شک ارائه خدمات در استان را با چالش روبرو خواهد کرد.

استانداری اصفهان با احترام به حساسیت نماینده محترم همچنان خود را ملزم به استفاده از نیروهای جوان و بانوان در پست های مدیریتی و حاکمیتی در حوزه های مختلف می داند و با تمام محدودیت های موجود در به بکارگیری نیروهای انسانی واجد شرایط اقدام می کند.