نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه نباید برخورد ترحمی با معلولان شود اظهار کرد: ناشنوایان یک بخش از بدن خود را در اختیا ر ندارند و این عیب نیست.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با جمعی از ناشنوایان کانون های لاهیجان، انزلی و رشت با تاکید براینکه نباید برخورد ترحمی با معلولان شود اظهار کرد: ناشنوایان یک بخش از بدن خود را در اختیا ر ندارند و این عیب نیست.

وی، توجه به بخش فرهنگی معلولان در جامعه را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: ازدواج ناشنوایان با همدیگر در برخی از موارد آسیب هایی را به همراه دارد و باید در این زمینه فرهنگ سازی شود.

دیدار ایت الله فلاحتی +با -ناشنوایان

امام جمعه رشت با بیان اینکه حضور ناشنوایان در نمازهای جمعه از برنامه های در حال انجام است، تصریح کرد: امر مذکور نیازمند استفاده از رابط ترجمه برای ناشنوایان است.

آیت الله فلاحتی، آموزش حرفه برای ناشنوایان را از موضوع های مهم دانست و بیان کرد: ناشنوایان از قابلیت های بسیاری برخوردارند و می توانند کارآفرین باشند.

وی با اشاره به اینکه جامعه مشکل ناشنوایان در درک نمی کند، متذکر شد: استفاده از رابط ناشنوایان در دستگاه های اجرایی برای برطرف کردن مشکل این قشر از جامعه مهم است.

دیدار ایت الله فلاحتی با ناشنوایان

۶ هزار ناشنوا زیر پوشش بهزیستی گیلان

مدیرکل بهزیستی گیلان نیز در دیدار مذکور به تحت پوشش قرار گرفتن ۴۰ هزار معلول در این سازمان اشاره کرد و گفت: تعداد ۶ هزار نفر زیر پوشش بهزیستی گیلان هستند.

محمدرضا پارسی با بیان اینکه کانون ناشنوایان در شهرستان های لاهیجان، انزلی و رشت راه اندازی شده و باید به طرف ایجاد کانون ناشنوایان در دیگر شهرستان های گیلان باشیم.

وی از آزمایش ناشنوایی از تمام نوزادان در گیلان خبر داد و یادآور شد: سال گذشته کاشت حلزون با اعتبار ۳۵۰ میلیون تومان برای ۷۰۰ نفر ناشنوا در گیلان انجام شده است.