مراسم گرامی داشت روز آتش نشان و تقدیر از خانواده های شهدا و ایثارگران آتش نشان در سازمان آتش نشانی برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رییس شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم با تقدیر از زحمات و جانفشانی های آتش نشانان خدوم و ایثارگر شهر رشت این بخش از پرسنل شهرداری را جزو تاثیرگذارترین افراد در حوزه خدمات شهری دانست.

سید امیر حسین علوی اظهار داشت: حضور آتش نشانان همواره باعث دلگرمی شهروندان در رخدادهای غیرمترقبه و حوادث خطرناک می باشد و این عزیزان در انجام وظیفه خطیر خود دائما با خطرات و استرس های فراوانی روبرو هستند.

لزوم نگاه جهادی پرسنل شهرداری

وی با اشاره به وضعیت خاص حاکم بر کشور و به طبع آن بر شهر رشت از لحاظ سیاسی و اقتصادی بر لزوم نگاه جهادی پرسنل شهرداری در کنار همدلی با یکدیگر در ارائه خدمات به شهروندان تاکید کرد.

روز آتش نشان

علوی با ذکر این مطلب که در آستانه انتخاب شهردار برای شهر رشت هیچ یک از اقدامات و شرح وظایف شهرداری متوقف نشده است، افزود: منتخبین مردم در شورای شهر در این مسیر همچون گذشته از مشورت مدیران و پرسنل محترم شهرداری استفاده خواهند کرد بر عدم اجازه اعضای شورا بر دخالت های سیاسی و بیرونی تاکید کرد و منافع شهر و شهروندان را مقدم بر همه امور دیگر دانست.

فاطمه شیرزاد نیز با بیان این مطلب که آتش نشانان سربازان جان بر کف ایمنی شهر هستند ، افزود: قرابت آخرین روز از هفته دفاع مقدس با روز آتش نشان اتفاقی فرخنده می باشد که یادآور از خودگذشتگی همه جوانان این وطن در هر صنف و جایگاهی جهت اعتلای نام ایران بزرگ می باشد.

گیلان-روز آتش نشان

پرسنل آتش نشانی آماده ترین نیروهای شهرداری محسوب می شوند

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با ذکر این موضوع که پرسنل آتش نشانی آماده ترین نیروهای شهرداری محسوب می شوند از تلاشهای آنها در طول مدت خدمت خطیر آنها تقدیر کرد و بر لزوم حمایتهای ویژه از این سازمان تاکید کرد.

رییس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری با اشاره به تجربه و دانش بازنشستگان این سازمان و لزوم بکارگیری این تجارب در راستای ارتقای تخصصی سازمان آتش نشانی پیشنهاد ایجاد کانون تخصصی در این حوزه داد.

وی در ادامه با اشاره به حوادث ماموریت های حساس آتش نشانان و احتمال بالای بروز حادثه برای آنها و لزوم حمایت های لازم از خانواده های آنها پیشنهاد ایجاد درمانگاه تخصصی آتش نشانان را ارائه داد و با ذکر این مورد که وظیفه همه ما نشر از خودگذشتگی های آتش نشانان غیور شهر رشت می باشد، خواستار گردآوری خاطرات آنها در طی عملیات های مختلف در قالب یک کتاب شد و از اعضای شورا درخواست حمایت های لازم جهت احداث یک باشگاه ورزشی مختص پرسنل آتش نشان داشت.

در ادامه بابک رمضانی مدیرعامل سازمان آتش نشانی با تقدیر از توجه ویژه و همیشگی اعضای شورا نسبت به نیازهای این سازمان به بیان دغدغه های خود و سازمان تحت امر خود پرداخت.

در انتهای مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از پرسنل آتش نشانی تقدیر شد.