رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش گیلان گفت: پیش بینی می شود در سال تحصیلی امسال 50 هزار دانش آموز ، شامل 30 هزار دانش آموز رشتی از سرویس مدارس استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، نقی اسدی با اشاره به اهمیت سرویس مدارس در نظام تعلیم و تربیت گفت: نگاه آموزش و پرورش به سرویس مدارس دانش آموزان به عنوان یک مدرسه سیار است و هر آنچه در مدرسه ها به دنبال ارتقای مسایل تربیتی هستیم در سرویس مدارس هم این نگاه را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به همکاری دستگاههای مختلف در سرویس مدارس گفت: در کارگروه ماده 18 استان، استانداری، شهرداری، پلیس راهور، تاکسیرانی و نمایندگان اولیا با آموزش و پرورش همکاری دارند. 

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: راننده سرویس برای ما بسیار مهم است و در این راستا کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده، شهرداری مسئولیت معرفی پیمانکار و رانندگان را برعهده دارد و کلیه خودروها باید دارای کارت تردد و معاینه باشند و کلیه سرویس‌های مدارس باید دارای برچسب مدرسه و تعداد سرنشین مجاز باشند.

نرخ سرویس مدرسه برای سال تحصیلی 98-97 در کارگروه حمل و نقل تعیین شد

اسدی افزود: نرخ سرویس مدرسه برای سال تحصیلی 98-97 در کارگروه حمل و نقل تعیین شده که باید به تصویب شورا هم برسد؛ این نرخ در شهرها و بخش‌ها متفاوت است، بطور میانگین نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در سال تحصیلی 98-97، 50 هزار دانش‌آموز گیلانی از سرویس مدارس بهره مند شوند، تصریح کرد: 43 هزار دانش‌آموز گیلانی و 23 هزار دانش‌آموز رشتی در سال تحصیلی 97-96 از سرویس مدارس بهره‌مند شده‌اند و والدین گرامی در صورت بروز هرگونه تخلف از سوی سرویس مدارس، می‌توانند با مراجعه به مدرسه یا اداره مربوطه مواردشان را گزارش و پیگیری کنند.