عضو شورای اسلامی شهر بروجرد، از تعریض مسیر اصلی مجموعه تاریخی گردشگری «طباطبایی‌ها» در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، علی روزبهانی با اشاره به اهمیت گردشگری در رونق اقتصادی شهر بروجرد، گفت: با بررسی‌های به عمل آمده و کارشناسی‌های صورت گرفته توسط شهرداری بروجرد یکی از چالش های پیش روی گردشگری بروجرد مشکلات ترافیکی اطراف مجموعه تاریخی گردشگری طباطبایی‌ها بود که در فاز اول یکی از خیابان‌های منتهی به این مجموعه و در جوار پارک «صامتیه» در حال تعریض است.

وی با بیان اینکه این مسیر دو طرفه است، تصریح کرد: سال ها بود که در این مسیر دو خودرو با مسیر های متفاوت برای تردد از این کوچه با مشکل مواجه می شدند که این موضوع در دستور کار قرار گرفت و با جلسات متعدد میدانی با شهردار و معاونان وی تصمیم بر این شد تا این مسیر تعریض شود.

عضو شورای شهر بروجرد، خاطر نشان کرد: این مسیر از کنار خانه های تاریخی «مصری» و «مغیث الاسلام» است و انتهای آن به خانه های تاریخی «بیرجندی»، «حاتمی»، «کمال نبوی»، «افتخارالاسلام»، «نبوی طباطبایی» و حمام تاریخی «سید» منتهی می شود.

روزبهانی، گفت: یکی دیگر از دلایل توجه شهرداری به این مسیر وجود مقبر شاعر «عارف صامت بروجردی»، مقبره پدر آیت الله العظمی «بروجردی» و مقبر آیت الله «محمود مواهبی» فقیه برجسته دوران ناصرالدین شاه و صاحب کتاب «مواهب السنیه» بوده است.