فرمانده انتظامی استان اصفهان ازشناسایی و کشف دپوی کالای احتکار شده در یک منزل به ارزش 150 میلیارد ریال در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به کشف 150 میلیارد کالای احتکاری از یک منزل گفت: در پی کسب خبری مبنی بر وجود کالاهای احتکاری در منزلی واقع در مرکز شهر اصفهان موضوع در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع تیم ویژه ای از کارآگاهان به همراه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت از منزل مذکور بازرسی به عمل آوردند که در نتیجه این عملیات محموله بزرگ لوازم یدکی خودروهای سبک و سنگین کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان ارزش این محموله احتکار شده را برابر برآورد کارشناسان مربوطه 150 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در این رابطه برابر دستور مقام قضائی، منزل پلمب و مالک اصلی کالاها نیز همراه پرونده به اداره تعزیرات حکومتی استان تحویل شد.

اصفهان- سردار معصومی

فرمانده انتظامی استان اصفهان نگهداری کالاها در منزل استیجاری و عدم اعلام محل نگهداری آن به سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان را از مصادیق بارز اثبات احتکار بودن آن عنوان کرد و گفت: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد متهم اصلی پرونده با توجه به کمبود این کالاها در بازار و با توجه به افزایش بی رویه قیمت خودرو و لوازم یدکی به قصد گرانفروشی اقدام به احتکار کرده است.

سردار معصوم بیگی، با بیان اینکه بیشتر افراد سوجود و فرصت طلب از پوشش منزل برای انبار و دپوی کالاهای مورد نیاز مردم اقدام می کنند، گفت: از شهروندان می خواهیم چنانچه اطلاعی از دپوی کالا در منازل دارند موضوع را از طریق شماره تلفن 110 به ماموران پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری و برخورد قانونی با متخلفان اقدام شود.