امام جمعه رشت پیروی نکردن از قدرت‌های زورگو را جهاد بزرگ دانست و بیان کرد: امروز ایستادگی در برابر قدرت‌های سلطه‌گر و «نه» گفتن به آنها جهاد کبیر است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی در پنجمین یادواره شهدای حفاظت اطلاعات سپاه قدس گیلان در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) اظهار کرد: امروز افتخار می‌کنیم وارث خون مجاهدانی هستیم که در روزهای سخت فداکاری کردند و با صبر و جهاد در برابر دشمنان دین خدا ایستادند.

وی به کنار همدیگر قرار گرفتن جهاد و صبر اشاره کرد و افزود: خداوند مجاهدان را از نیروهای ممتاز جامعه قرار داده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مجاهدان و صابران در سایه معرفت خداوند رشد می‌کنند، تصریح کرد: دو ویژگی جهاد و صبر دارای دامنه گسترده‌ای است.

آیت‌الله فلاحتی، پیروی نکردن از قدرت‌های زورگو را جهاد بزرگ دانست و بیان کرد: امروز ایستادگی در برابر قدرت‌های سلطه‌گر و «نه» گفتن به آنها جهاد کبیر است.

وی، انقلاب اسلامی را دارای مفهومی روشن و گسترده عنوان کرد و افزود: نگاه امام(ره) و مقام معظم رهبری نسبت به انقلاب اسلامی با تحلیل‌گران دیگر متفاوت است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه ایجاد تمدن عظیم اسلامی در دنیای امروز هدف امام(ره) و مقام معظم رهبری از وقوع انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: در طول هزار سال گذشته احکام اسلام در جامعه عملی نشده و امروز فساد دنیای بشری را فرا گرفته است.

آیت‌الله فلاحتی، پیاده شدن احکام اسلامی را نیازمند تحقق آرمان‌های اسلام در جامعه دانست و یادآور شد: انقلاب اسلامی در مسیر تمدن‌سازی ایجاد شده و تحقق این امر نیازمند جهاد و صبر است.

وی با بیان اینکه رویکرد مردم تمدن‌ساز زیر لوای ولی فقیه با دیگر ملت‌ها متفاوت و سخت‌تر است، اظهار کرد: خداوند انسان‌ها را مورد آزمایش قرار می‌دهد تا صابران مشخص شوند.

کاش رئیس جمهور از ابتدا قاطعانه می‌ایستاد

امام جمعه رشت بر دل‌شاد نکردن دشمن تأکید کرد و گفت: «اینکه امروز رئیس جمهور ما در سازمان ملل قدرتمندانه می‌ایستد و سخن می‌گوید، به این باور رسیده که ملت ایستاده‌اند».

آیت‌الله فلاحتی ادامه داد:«کاش دوره اولی که آمده بود آن روز همین طور قاطعانه می‌ایستاد».

وی با اشاره به اینکه در کنار جهاد صبر لازم است، بیان کرد: اگر جهاد و صبر با هم باشند انسان به اخلاص می‌رسد.

نماینده ولی فقیه در گیلان به تمام شدن جنگ سخت اشاره کرد و افزود: اکنون در جنگ تمام عیار دیگری با قدرت‌های سلطه‌گر هستیم.

نسبت به انقلاب اسلامی بدهکار هستیم

آیت‌الله فلاحتی با تأکید براینکه نسبت به انقلاب اسلامی بدهکار هستیم، متذکر شد: انقلاب از ما طلبکار است زیرا اسلام راه زنده کرد و هر قدر به انقلاب خدمت کنیم جبران نمی‌شود.

وی، انقلاب اسلامی را بعثت عظیم توصیف کرد و گفت: فرهنگ انقلاب اسلامی را باید به نسل‌های آینده انتقال دهیم و جوانان مفهوم جهاد، صبر، پایمردی و همراه رهبری حرکت کردن را بیآموزند.