رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: پیش بینی می‌شود بیش از ۲۵ درصد هرمزگانی‌ها به بیماری فشار خون مبتلا باشند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «حسین داوودی» در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان هرمزگان افزود: بیش از ۸ درصد هرمزگانی‌ها هم بیماری دیابت دارند که دلیل اصلی آن بی تحرکی و نبود برنامه غذایی سالم و سبک زندگی ناسالم است.

وی با بیان اینکه در شهر‌های بندرلنگه و بندرکنگ بیش از ۱۵ درصد افراد به بیماری دیابت دچارند، گفت: اکنون مصرف نمک در نان‌های استان یک و هشت دهم گرم در صد گرم نان است در صورتی که استاندارد آن یک گرم نمک در صد گرم نان اعلام شده که با استاندارد‌های ملی فاصله داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با بیان اینکه با برنامه‌های آموزشی در مدارس استان و دستگاه‌های اجرایی و نانوای‌های استان باید این عدد به استاندارد ملی برسد، گفت: تقویت فعالیت‌های کارگروه ها‌ی سلامت در شهرستان‌های استان هرمزگان و توسعه برنامه سلامت هم در دستور کار قرار گرفت.

معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان نیز در این نشست گفت: با توجه به بازگشایی مدارس سلامت و امنیت غذایی مدارس در دستور کار قراردارد.

«بهروز اکرمی» افزود: از این پس اولویت‌های بهداشتی و درمانی هرمنطقه نیز با حضور فرمانداران شهرستان‌ها با جدیت بیشتری برگزار میشود.