رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی استان از توقیف 136 دستگاه خودرو به علت انجام دو تخلف همزمان حادثه‌ساز در شهریور ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ رضا رضایی گفت: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان در شهریور ماه سال جاری تعداد 136 دستگاه خودرو را به علت ارتکاب دو تخلف همزمان حادثه ‌ساز، توقیف و روانه پارکینگ کردند.

وی در ادامه افزود: براساس بند د ماده 10 قانون رسیدگی به تخلفات هرگاه راننده‌ای به صورت هم زمان مرتکب دو تخلف از تخلفات حادثه ساز مانند "حرکات نمایشی، تجاوز از سرعت مجاز بیش از 50 کیلومتر در ساعت، سبقت غیر مجاز در راه‌های دوطرفه، عبور از چراغ قرمز، حرکت به طور مارپیچ، تجاوز به چپ از محور راه" شود، وسیله نقلیه او برای حداقل 72 ساعت توقیف و ترخیص آن منوط به پرداخت کلیه جریمه‌ها و تسلیم مفاصاحساب و احراز مالکیت وسیله خواهد بود.

سرهنگ رضائی با بیان اینکه پلیس هرگز تمایلی برای جریمه کردن رانندگان ندارد گفت: اما در عین حال مجبورهستیم به منظور کنترل تخلفات و ایجاد نظم ترافیکی با متخلفان برخورد قانونی انجام دهیم.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان خاطر نشان کرد: توصیه ما همواره به همه رانندگان این است که با رعایت قوانین و مقرارت و دوری از هرگونه تخلف هم کاری کنند که مورد اعمال قانون قرار نگیرند و هم به حقوق دیگر رانندگان منضبط و قانونمند احترام بگذارند.