فرمانده انتظامی استان گیلان از عزم جدی پلیس برای برخورد جدی با مخلان نظم و امنیت عمومی خبر داد و گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید کنترل پلیس بیشتر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سردار محمد‌رضا اسحاقی فرمانده انتظامی استان با تبریک بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید گفت: ماه مهر آغاز سالی‌نو برای صعود به یک پله بالاتر در مسیر زندگی است.

سردار اسحاقی دین مبین اسلام را بزرگترین مشوق علم و دانش دانست و گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی با آزادی از نفوذ استکبار جهانی ما استقلال و عزت ملی را تجربه کرده و جهاد علمی را به عنوان یک فریضه انقلابی در پیش روی خود داریم.

وی تعلیم و تربیت را به مثابه زندگی بخشیدن به انسان‌ها قلمداد کرد و افزود: صیقل‌بخشی به روح و جان دانش آموزان و ارائه آموزش‌‌های هنرمندانه و مراقبت از امانت‌های گرانقدر مردم باید همواره مد نظر معلم‌ها و اساتید قرار گیرد.

فرمانده انتظامی استان گیلان تعامل و ارتباط مستمر والدین با اولیای مدرسه را موجب رشد، تعالی و آرامش خاطر دانش آموزان دانست و گفت: هیچ وقت نباید فرزندان خود را به گمان اینکه مرتب در مدرسه حاضر می‌شوند به حال خود رها کنیم.

دغدغه اصلی پلیس را سلامت جسم و روح شهروندان

وی دغدغه اصلی پلیس را سلامت جسم و روح شهروندان اعلام کرد و گفت: سلامتی کامل مردم از هر نظر به ارتقاء امنیت در جامعه کمک می‌کند.

فرمانده انتظامی استان گیلان از عزم جدی پلیس برای برخورد جدی با مخلان نظم و امنیت عمومی خبر داد و گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید کنترل پلیس بیشتر خواهد شد.

سردار اسحاقی با بیان اینکه ماموریت‌های پلیس به ‌شدت اجتماعی است، تصریح کرد: آموزش و پرورش نقش به‌سزایی در اصلاح رفتارها و تقویت فرهنگ قانونمداری در بین مردم دارد.

آموزش و پروش را رکن اصلی در کاهش جرائم

وی آموزش و پروش را رکن اصلی در کاهش جرائم قلمداد کرد و افزود: علیرغم افزایش خودرو و رانندگان در سطح جامعه، شاهد کاهش تصادفات هستیم که این مهم با تلاش همه جانبه دستگاه‌ها به وجود آمده است و در این میان آموزش و پرورش دارای جایگاه ارزشمندی است.

این مقام ارشد انتظامی ضمن تاکید بر اهمیت مهارت افزایی در میان دانش آموزان، گفت: دانش افزایی و ارتقاء مهارت دانش آموزان دو بازوی توانمند برای اشتغال‌زایی در بین جوانان است.

فرمانده انتظامی استان گیلان در خاتمه بیان داشت: فرهنگ‌یارها نقش بسیار مهمی در انتقال مفاهیم به دانش آموزان دارند.