مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان از کشف انبار آرد تاریخ‌ مصرف‌گذشته، جوز هندی قاچاق ، برنج و روغن‌نباتی احتکارشده در سنندج خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛سیدنجیم حسینی، از کشف انبار احتکار شده در  شهرستان سنندج خبر داد و اظهار داشت: در بازرسی از یکی از انبارهای سطح شهر سنندج دو هزار و 610 کیسه آرد تاریخ مصرف گذشته و فاقد مصرف و 80 کیلوگرم جوز هندی قاچاق احتکار شده کشف شد.

وی گفت: همچنین از یکی از انبارهای دیگر سطح شهر سنندج 622 حلب روغن نباتی 18 کیلوگرمی و 160 کیسه برنج احتکار شده کشف شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان تصریح کرد: دو هزار و 610 کیسه آرد غیربهداشتی معدوم و برای 80 کیلوگرم جوز هندی قاچاق نیز 11 میلیون تومان جریمه در نظر گرفته شد و پرداخت هم شد.

حسینی بیان کرد: از سال 95 در راستای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمام انبارها و شرکت‌ها خصوصی و دولتی موظف شده‌اند که انبارهای خود را در سامانه انبارها ثبت کنند.

وی افزود: از سال 95 تاکنون سه هزار و 600 انبار در استان کردستان در این سامانه ثبت شده‌ است و مالکان انبارها ماهیانه موظف هستند که در راستای قوانین نظام صنفی، میزان موجودی کالاهای خود را به سازمان صنعت و معدن اعلام کنند.

وی اظهار کرد: اگر افراد کالاهای موجود در انبار خود را به سازمان صنعت و معدن اعلام کرده باشند، کالاهایشان تخلف محسوب نمی‌شود اما اگر خلاف این عمل کنند و انبارهای خود را ثبت نکرده باشند، کالاهای انبار آنان به‌عنوان احتکار محسوب می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان خاطر نشان کرد: از اول شهریورماه امسال در راستای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کالاهایی که از انبار مبداء خارج و بارنامه می‌شود، از طریق سیستم به‌صورت اتوماتیک کسر شده و به انبار مقصد وارد می‌شود.