موج

مدیرکل انتقال خون استان کردستان؛

مدیرکل انتقال خون استان کردستان گفت: از آغاز ماه محرم تا پایان عاشورا یک هزار و ٦١٥ داوطلب اهدای خون به پایگاه های انتقال خون استان مراجعه کرد و در مجموع یک هزار و ١٨١ واحد خون کامل اهدا شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ محمد سعید کریمیان گفت: امسال نیز همچون سه سال گذشته طرح نذر خون با هدف توزیع اهداکنندگان در بازه شصت روزه آغاز محرم تا پایان صفر در انتقال خون کردستان اجرا گردیده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی طرح نذر خون مدیریت اهداکنندگان و حفظ ذخایر  است، گفت : نیاز بیماران به خون همیشگی است و رفع آن با استمرار مراجعه و مدیریت حضور اهداکنندگان میسر است.

 مدیرکل انتقال خون استان کردستان به آمار اهدای خون در دهه اول محرم اشاره کرد و گفت: از مجموع ١٦١٥ داوطلب اهدای خون ٢١٩ نفر زن و ١٣٩٦ نفر نیز مرد بوده اند و در  مجموع ١١٨١ واحد خون کامل اهدا شده است.

کریمیان اهداکنندگان مستمر را افرادی تعریف کرد که در سال حداقل دو بار خون خود را اهدا می کنند و افزود: ٧١٩ نفر از داوطلبین اهدای خون در دهه اول ماه محرم اهداکنندگان مستمر خون و ٥٦٢ نفر اهداکننده باسابقه و ٣٣٤ نفر نیز افرادی بوده اند که برای اولین بار اقدام به اهدای خون کرده اند .

 وی به استقبال چشمگیر اهداکنندگان خون شهر سریش آباد  اشاره کرد و ادامه داد:  برای سومین سال پیاپی تیم سیار انتقال خون دو  روز در سریش آباد مستقر شد تا صفوف انتظار اهدای خون را کاهش دهد و دریافت فرآورده های خونی را متناسب با درخواست مصرف آنها تعدیل گردد.

 مدیرکل انتقال خون کردستان تعداد افراد مراجعه کننده به تیم سیار در شهر سریش آباد در تاسوعا و عاشورای حسینی را ٤٥٦ نفر اعلام کرد و گفت : از این تعداد ٣٩٩ نفر مرد و ٥٧ نفر زن بودند و در مجموع ٣٦٦ واحد خون از آنها دریافت گردید که ٤٥ واحد بیشتر از سال گذشته است .

کریمیان ادامه داد : در شهر سریش آباد ٢٦١ اهداکننده مستمر، ١٢٢ اهداکننده با سابقه و ٧٤ داوطلب بار اولی اهدای خون پذیرش شدند.

وی در خصوص وضعیت اهدای خون در بیجار و سقز خبر داد و گفت:در دهه اول ماه محرم ١٦٩ اهداکننده سقزی و ٣٨٩ اهداکننده بیجاری جهت اهدای خون مراجعه کردند که به ترتیب ١٢٣ و ٢٥٢ واحد خون کامل توسط ایشان اهدا گردیده است .

مدیرکل انتقال خون استان کردستان همچنین از جامعه اهداکنندگان خون کردستانی خواست اهدای خون را به روزهای خاص موکول نکنند و به منظور نجات جان بیماران در همه روزهای سال همراه با سازمان انتقال خون و بیماران نیازمند باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها