نماینده مردم رشت در مجلس در مورد مشکل کمبود بودجه در دانشگاه های کشور گفت: ارائه خدمات به دانشجویان نباید با مشکل مواجه شود البته مسئولان دانشگاه‌ نیز باید منابع را تنها برای امور ضرور هزینه و از صرف آن برای امور غیرضرور پرهیز کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه تنها 38 درصد بودجه دانشگاه ها اختصاص یافته است، افزود: با توجه به افزایش قیمت اقلام و کالاهای اساسی باید تمهیدات مناسبی اتخاذ شود تا تامین تغذیه دانشجویان با مشکل مواجه نشود.

دولت و سازمان برنامه و بودجه باید نگاه ویژه ای به تامین بودجه دانشگاه ها داشته باشند

وی با تاکید بر اینکه دولت و سازمان برنامه و بودجه باید نگاه ویژه ای به تامین بودجه دانشگاه ها داشته باشند، افزود: خدمات پژوهشی، رفاهی، فرهنگی دانشگاه‌ها اموری نیستند که بتوان آنها را به دلیل کمبود بودجه نادیده گرفت زیرا بی‌توجهی نسبت به آنها فعالیت دانشگاه‌ها را مختل می‌کند.

 نماینده مردم رشت در مجلس دهم با بیان اینکه تا آغاز سال تحصیلی جدید باید بخش زیادی از بودجه دانشگاه‌ها تامین و تخصیص یابد، گفت: دولت در مقطع کنونی باید با منابع در اختیار بودجه مورد نیاز دانشگاه‌ها را تامین کند.

ارائه خدمات به دانشجویان نباید با مشکل مواجه شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه دولت و سازمان برنامه و بودجه باید هر چه سریع‌تر به وعده خود در مورد اختصاص صد در صد بودجه دانشگاه‌ها عمل کنند، تصریح کرد: ارائه خدمات به دانشجویان نباید با مشکل مواجه شود البته مسئولان دانشگاه‌ نیز باید منابع را تنها برای امور ضرور هزینه و از صرف آن برای امور غیرضرور پرهیز کنند.

کوچکی نژاد گفت: طی هفته های اخیر روسای دانشگاه‌های بزرگ مانند صنعتی شریف، شهید بهشتی، امیرکبیر و صنعتی اصفهان و همچنین مسئولان سازمان برنامه و بودجه در کمیسیون آموزش مجلس حاضر و در مورد مشکلات دانشگاه برای آغاز سال تحصیلی جدید بحث و گفت و گو شد.