امام‌جمعه میناب گفت: استکبار از تکثیر روحیه بسیج می‌ترسد و امروز بزرگ‌ترین مشکل استکبار جهانی تکثیر روحیه بسیج و بسیجی است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «میرزا حسین معتمدی فر» در مراسم رژه نیروهای مسلح در  شهرستان میناب به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر نهضت انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: تعریفی که قرآن کریم از مؤمنین ارائه می‌دهد تعریف عجیبی است.

وی ادامه داد: قرآن مجید فقط خیرات، مبرات و اطعام را کار خیر نمی‌داند بلکه جنگ و جهاد در راه خدا را هم برای مؤمنی خیر محض می‌نامند.

خطیب جمعه‌ی میناب اذعان کرد: وقتی این آیه، دستور و فرهنگ با حادثه‌ی عاشورا عجین می‌شود نه‌تنها که خیر بلکه زیبایی محض پدید می‌آورد.

معتمدی فر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با آیه‌هایی از قرآن مجید، گفت: انسان از زیبایی ناراحت و پشیمان نمی‌شود و این درسی بود که امام خمینی (ره) از عاشورا به ما آموخت و آن حذف دو واژه پشیمانی و ترس در انقلاب و جنگ بود.

وی بابیان اینکه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس و عمر چهل‌ساله انقلاب اسلامی از هیچ تهدیدی نهراسیده است، عنوان کرد: حرامزادگان داعشی به نام «ارهابیون» یعنی وحشت‌زده و ترسناک به جان ملت سوریه و عراق افتادند، دنیا از داعش و ارهابیون ترسید اما ملت بزرگ ایران هراسی به دل راه نداد.

خطیب جمعه‌ی میناب گفت: مدافعان حرم چون شهید «حججی» از ارهابیون نترسید بلکه آن‌ها از ما ترسیدند.

معتمدی فر بابیان اینکه بزرگ شدگان مکتب عاشورا ترس را در گهواره خفه می‌کنند، گفت: آن‌هایی که فکر می‌کنند ما فقط ملت گریه هستیم بدانند ما فقط خوب گریه نمی‌کنیم بلکه ما خوب و عالی خوب سر می‌بازیم و این را مدیون عاشورا هستیم.

وی اذعان کرد: ما در جنگ خود را شناختیم، خودشناس شدیم و عملیات ناممکنی را با پیروزی پشت سر نهادیم که هرکدام برای نظامیان دنیا یک معجزه بود و این باعث شد تا ما بیش‌ازپیش به خودمان ایمان آوردیم.

خطیب جمعه‌ی میناب بابیان اینکه هنر انقلاب این بود که بین انقلاب ما و شرق و غرب ممیزی ایجاد کرد تصریح کرد: در اوایل انقلاب شبهاتی بود که این انقلاب چپی است یا راستی و هیچ پدیده‌ای به‌اندازه جنگ نمی‌توانست رفع شبه کند که ما نه شرق هستیم و نه غرب.

رژه نیرو های مسلح در میناب

معتمدی فر گفت: ما از روسیه در سوریه کمک نخواستیم بلکه روسیه از ما کمک خواست و او به‌سوی سرباز سپاه اسلام سردار سلیمانی دست تکدی دراز کرد.

وی با اشاره به اینکه هنوز دنیا به‌واسطه همان هشت سال جنگ به ما به دید غیرت و افتخار نگاه می‌کند، افزود: ملت‌های دنیا ما را با مشت گره‌کرده می‌شناسند که این‌ها همه از برکات دفاع مقدس بوده است.

خطیب جمعه‌ی میناب تصریح کرد: تاریخ بشرمی گوید تمام اختراعات و فرآوری‌ها بشر بر اساس نیاز و رفع نیاز است و ما در جنگ احساس نیاز کردیم و این نیاز ما را به واقعیت رساند.

معتمدی فر در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: جنگ ما را به الگوی جهانیان تبدیل کرد و استکبار از تکثیر بسیج و روحیه بسیجی می‌ترسد و بزرگ‌ترین مشکل استکبار جهانی تکثیر روحیه بسیج است.

وی افزود: ما ابهت دو ابرقدرت غرب و شرق را در جنگ شکستیم و تمام طرح‌هایشان را باطل کردیم تا جایی که امروز در دانشکده‌های نظامی دنیا طرح فتح فاو به‌عنوان یک تئوری نظامی تدریس می‌شود.