معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان از رشد 7 درصدی پرونده های منتهی به صلح و سازش در شعب شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان از ابتدای سال جاری و افتتاح و راه اندازی شورای حل اختلاف شهر سورک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «مظفر حمزه ئی» اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تعداد5543 فقره پرونده به صلح و سازش منجر شده که در مقایسه با تعداد 5166  پرونده منتهی به سازش  در مدت مشابه سال گذشته بیانگر رشد 7 درصدی صلح و سازش در استان هرمزگان می باشد.

وی در ادامه با تأکید بر محوریت توجه به صلح و سازش میان مومنین با تأسی از سیره عملی حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و در تبعیت از فرهنگ عاشورا ، از افتتاح و راه اندازی شورای حل اختلاف شهر سورک از توابع شهرستان جاسک  خبر داد.

معاون قضایی رئیس  کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: شورای حل اختلاف شهر سورک طی مراسمی با حضور رئیس دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف شهرستان جاسک و جمعی از مسئولین ، علمای اهل تسنن و تشیع و معتمدین محلی این شهرستان افتتاح شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان در ادامه بیان کرد: مهمترین هدف از  تشکیل شورای حل اختلاف در مناطق مختلف استان هرمزگان این است که با ایجاد صلح و سازش در  پرونده های مختلف، موجبات نزدیکی قلوب مومنین و از بین بردن کینه ها و اختلافات را فراهم سازد.

 وی ابراز امیدواری کرد: به فضل الهی و در پرتوی مجاهدت اعضا و کارکنان شوراهای اختلافات استان هرمزگان، دعاوی باقی مانده به صلح و سازش منجر گردند و فضای همدلی و مودت هر چه بیشتر بر مناطق مختلف استان هرمزگان حاکم شود.