استاندار هرمزگان به همراه رئیس مجمع آموزش عالی علوم و مطالعات اسلامی کشور از ساختمان جامعه المصطفی جزیره قشم بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان؛ «فریدون همتی» در این بازدید گفت: تا زمان تکمیل ساختمان مرکز آموزشی جامعه المصطفی در قشم، ساختمان پردیس قشم دانشگاه هرمزگان همزمان با ادامه فعالیت آموزشی خود در اختیار این مرکز بین المللی نیز قرار می‌گیرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: ساختمان مرکز آموشی جامعه المصطفی جزیره قشم تا سه سال دیگر تکمیل و آماده بهره برداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جامعه المصطفی نقش مهمی در اشاعه اسلام در جهان دارد، اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه بین جامعه المصطفی و دانشگاه هرمزگان، جزئیات استفاده این مرکز از فضای آموزشی و اداری تحت مالکیت دانشگاه هرمزگان مشخص می‌شود.

همتی خاطرنشان کرد: استانداری هرمزگان نیز برای تجهیز و ساماندهی فضای فیزیکی پردیس قشم بودجه لازم را اختصاص می‌دهد.

رئیس مجمع آموزشی عالی علوم و مطالعات اسلامی کشور نیز در این بازدید با اشاره به اینکه تعامل شیعه و سنی در قشم زبانزد خاص و عام است، بیان کرد: به همین دلیل است که بسیاری از اهل سنت و طلبه‌های خارج از کشور تمایل دارند در این منطقه تحصیل کنند.

همچنین حجت الاسلام «سید سجاد هاشمیان» با اشاره به اینکه ۴۰۰ نشریه در مجموعه جامع المصطفی منتشر می‌شود، گفت: ۴۳۲ رشته مصوب وزارت علوم در این مجموعه ارائه می‌شود و ۱۸ رشته دکترا در حوزه قرآن و علوم مختلف نیز در نظر گرفته شده است.

وی افزود: زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در جزیره قشم برای دانشگاه جامعه الامصطفی تدارک دیده شده است.

رئیس مجمع آموزشی عالی علوم و مطالعات اسلامی گفت: تا کنون ۱۴۰ هزار نفر در بخش زبان فارسی آموزش داده شدند.

حجت الاسلام هاشمیان بیان کرد: ۵۱ هزار و ۵۰۰ طلبه در داخل و خارج از ایران در مجموعه جامعه المصطفی تحصیل می‌کنند.

وی تصریح کرد: ۲۱ هزار نفر در داخل ایران اسلامی و سایر طلاب در حدود ۸۰ کشور خارجی در مراکز جامعه المصطفی در حال تحصیل هستند.