مسئول روابط عمومی زینبیه اعظم زنجان گفت: حرکت دسته عزاداری مسجد زینبیه اعظم زنجان، رأس ساعت ۱۵ روز جمعه از محل مسجد آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرید احدیان در گفتگویی، با بیان اینکه در ۱۱ محرم، شهر زنجان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی جلوه معنوی خاصی به خود می‌گیرد، افزود: یازدهم محرم جلوه دیگری از ارادت زنجانی‌ها به سیدالشهدا(ع) است که در دسته زینبیه اعظم زنجان شاهد این ارادت خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مسجد زینبیه اعظم زنجان که یکی از مهم‌ترین اماکن مذهبی این شهر محسوب می‌شود، همه ساله در ایام محرم پذیرای خیل عاشقان اباعبدالله‌الحسین (ع) از سراسر کشور و حتی خارج از کشور است، ادامه داد: امسال حرکت دسته عزاداری مسجد زینبیه اعظم زنجان،  رأس ساعت ۱۵ از محل مسجد آغاز و در صحن امام‌زاده سید ابراهیم (ع) به پایان خواهد رسید، در این دسته عزاداری یک‌هزار خادم برای ساماندهی آن حضور خواهند داشت.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان افزود: در برگزاری این مراسم معنوی و پر فیض هزار و ۳۰۰ خادم مشارکت دارند که این تعداد در قالب اکیپ های نذورات، انتظامات، ذبح قربانی و صوت و تصویر فعال هستند.

احدیان اظهار کرد: ۸۹ واحد ثابت و سیار برای جمع آوری نذورات پیش بینی شده است و امکان پرداخت نذورات به زینبیه اعظم زنجان از طریق موبایل فراهم شده است و  هر شخص با شماره‌گیری #۱۰*۷*۷۳۳* نذورات خود را از طریق تلفن همراه پرداخت کند.

مدیر اجرایی زینبیه اعظم زنجان گفت: در بخش برادران ۲۴ واحد ثابت سه نفره و ۶۰ واحد دو نفره سیار برای جمع آوری نذورات پیش بینی شده و در بخش خواهران پنج واحد دو نفره ثابت برای جمع آوری نذورات در نظر گرفته شده است.

احدیان با اشاره به اینکه امسال نیز مطابق سنوات گذشته، شاه‌بیتی برای مراسم عزاداری یازدهم محرم انتخاب شده تا نشانگر ایثار و فداکاری پیام‌رسان کربلا باشد، افزود: هر سال در مراسم یازدهم محرم دو بیت خاص در مدح حضرت زینب به صورت یکپارچه از سوی عزاداران خوانده می‌شود، شاه‌بیت امسال این مراسم « ای گل سرسبد باغ شهادت یارالی/ باشسیز اولساندا وارین خلقه امامت یارالی/ حسین من، حسین من، حسین من» است.

مسئول روابط عمومی زینبیه اعظم زنجان گفت: عزاداران حسینی با شرکت گسترده در دسته عزاداری عظیم زینبیه زنجان، وحدت و یکپارچگی شیعیان و عاشقان خط سرخ امام حسین (ع) را به تصویر کشیده و جلوه‌ای از عشق و دلدادگی خود را به سرور و سالار شهیدان به نمایش می‌گذارند.