استاندار هرمزگان گفت: تمامی تعاونی های نیمه فعال و غیرفعال باید شناسایی و مشکلات آنها بررسی و راهکارهای اجرایی برای رفع مشکلات آن‌ها در نظر گرفته شود تا این تعاونی ها نیز فعال شوند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «فریدون همتی» در نشست با جمعی از تعاونگران شهرستان قشم با بیان اینکه بخش تعاون از ظرفیت بسیاری برای ایجاد اشتغال برخوردار است، عنوان کرد: با حمایت و رفع مشکلات این حوزه، تعاونی ها قادر خواهند بود، اشتغال بسیاری را ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه تعاونی ها در هرمزگان فعالیت های گسترده ای دارند و محصولات متنوعی توسط آنها تولید می شود، افزود: ایجاد هفت هزار شغل توسط تعاونی‌های شهرستان قشم، نشان دهنده فعالیت مناسب آن‌هاست و باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: تمامی تعاونی‌های نیمه فعال و غیرفعال باید شناسایی و مشکلات آنها بررسی و راهکارهای اجرایی برای رفع مشکلات آنها در نظر گرفته شود تا این تعاونی‌ها نیز فعال شوند.

همتی بیان کرد: قشم، شهرستانی دارای جمعیت بسیار و نیروهای فعال در زمینه‌های مختلف است و باید مسائل و مشکلات این شهرستان بیشتر مورد رسیدگی قرار گرفته و تا رفع مشکل، پیگیری شود.

وی با اشاره به مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان تعاونی‌های صیادی قشم، اظهار کرد: جهت رفع این مشکلات باید کمیته شیلات شهرستان قشم به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیران و نمایندگان منطقه آزاد قشم و اداره کل شیلات استان تشکیل و موانع و مشکلات این حوزه را رفع کند.