رییس مرکز مدیریت اورژانس با اشاره به حضور فعال اورژانس گیلان در ایام اربعین حسینی در مرز مهران تصریح کرد: حدود 80 هزار ماموریت اورژانسی در سال 96 در گیلان به انجام رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، پیمان اسدی رییس مرکز مدیریت اورژانس با اشاره به  که نخستین پایگاه های اورژانس در شهرهای رشت، رودبار و منجیل ایجاد شده است افزود: ناوگان خودرویی اورژانس گیلان به صورت کامل در دو سال اخیر نوسازی شده است.

وی با اشاره به حضور فعال اورژانس گیلان در ایام اربعین حسینی در مرز مهران تصریح کرد: حدود 80 هزار ماموریت اورژانسی در سال 96 در گیلان به انجام رسیده است، در این راستا نسبت به سال گذشته، شاهد رشد 16 درصدی بوده ایم.

برپایی کمپ های سلامت را در ورودی های شهرهای استان

دکتر اسدی ادامه داد: طی ایام تعطیلات عید نوروز، برپایی کمپ های سلامت را در ورودی های شهرهای استان در دستور کار داشته ایم و در ایام تابستان نیز 25 هزار و 253 عملیات اورژانسی در قالب طرح امداد تابستانی انجام شده است.

وی با اعلام این که امسال هیچ مورد فوت شده در مناطق طرح سالم سازی دریا نداشته ایم، اظهار کرد: تمام افراد غرق شده در خارج طرح سالم سازی دریا بوده اند.

راه اندازی مرکز پایش مراقبت های درمانی در اورژانس گیلان

این مسوول از مجهز بودن تمام خودروهای اورژانس گیلان به GPS خبر داد و گفت: مرکز کنترل MCMC به منظور کنترل اتاق های ICU تمام بیمارستان های رشت، در سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده است.