معاون درمان وزارت بهداشت، با حضور در شهرستان صومعه سرا، زیرساخت های نظام ارجاع در این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، به همراه نماینده شهرستان صومعه سرا در  مجلس، ریاست و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، زیرساخت های نظام ارجاع در این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

دکتر جان بابایی ضمن بازدید از روند استقرار نظام ارجاع الکترونیک در شهرستان صومعه سرا از زحمات ریاست دانشگاه و تیم اجرایی این پروژه که دلسوزانه و صبورانه برای ارتقای سلامت مردم تلاش می کنند، تقدیر کرد و از اجرای این برنامه در صومعه سرا به عنوان یک برنامه موفق در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دانشگاه های علوم پزشکی کشور،  یاد کرد.

پروژه نظام ارجاع الکترونیک یکی از برنامه های استراتژیک دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که از اوایل تابستان امسال در دستور کار دانشگاه  قرار گرفت و در گام نخست، در  کمتر از دو ماه،  در دو شهرستان صومعه سرا و ماسال به صورت پایلوت اجرا شد.

بررسی نظام ارجاع+ در شهرستان صومعه سرا

در حال حاضر، با اجرای این طرح در شهرستان صومعه سرا بیش از هزار نفر از مزایای این طرح بهره مند شده اند.

بی شک، همت، تغییر و بازنگری در فرایندها، لازمه استقرار طرح نظام ارجاع در گیلان است و خودباوری بر پتانسیل ها و ظرفیت های دانشگاه می تواند در این زمینه مثمر ثمر باشد. در این راستا، ظرفیت اجرای کامل این طرح در تمام شهرستان های گیلان وجود دارد.

زیر ساخت های درمانی در بیمارستان شهدا رضوانشهر بهبود می یابد

همچنین معاون درمان وزارت بهداشت به همراه نماینده مردم شهرستان رضوانشهر در مجلس، ریاست و جمعی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مسوولان شهری، طی بازدیدی از روند خدمت رسانی در بیمارستان شهدای رضوانشهر، ضمن تاکید بر بهبود زیرساخت های درمانی در این شهرستان، جهت تخصیص بودجه و اعتبارات، قول مساعد داد.

وی، راه اندازی آزمایشگاه مرکزی، داروخانه شبانه روزی و استقرار پزشک متخصص طب اورژانس در این بیمارستان را الویت های درمانی این شهرستان برشمرد.

بررسی +نظام ارجاع+ در شهرستان صومعه سرا

بیمارستان 32 تختخوابی شهدای رضوانشهر در فاصله 25 کیلومتری شهرستان بندرانزلی و 40 کیلومتری شهرستان تالش در مسیری ترانزیتی قرار گرفته است. این بیمارستان در تاریخ در دی ماه سال 96 با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی - دکترهاشمی قاضی زاده،  افتتاح شد.