رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در نشست شورای فرهنگ عمومی هرمزگان که با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی برگزار شد گفت : شورای فرهنگ عمومی جایگاه خطیری در استان دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «احمد مرادی» با اشاره به جایگاه شورای فرهنگ عمومی، افزود: این شورا در استان ها از جایگاه خطیر و حساسی برخوردار است و مردم باید آثار تصمیمات آن را مشاهده کنند.

 وی با تاکید بر برگزاری مستمر جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان، گفت: کار، تلاش و هزینه در حوزه فرهنگ، نوعی سرمایه گذاری است که نتیجه آن را در آینده خواهیم دید.

 رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با اشاره به اینکه هر کشوری بنا به شرایط اقلیمی و جغرافیایی دارای فرصت ها و تهدیدهای خاص خود است، عنوان کرد: در کشور فرصت‌های مناسب و تهدیدهایی وجود دارد که باید شناسایی و در جهت رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت تلاش شود.

 نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس با بیان اینکه نباید از یک دستگاه انتظار کار فرهنگی داشت،  تاکید کرد: همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا آسیب‌ها و همچنین پیشکسوتان عرصه فرهنگ شناسایی و از ظرفیت‌ آنها در راه تعالی فرهنگ استفاده شود.

 وی با اشاره به اینکه از قدیم الایام مردم هرمزگان به سخت کوشی زبانزد بودند، گفت: دریانوردی در آب های دور و مدیریت خانواده های پرجمعیت از سخت ترین کارها بود که گذشتگان به بهترین شکل انجام می دادند و امروز این سخت کوشی می تواند به عنوان الگو مطرح شود.

 مرادی به گستردگی حوزه فرهنگ اشاره و خاطرنشان کرد: هرمزگان دارای خرده فرهنگ‌هاست و ورزشکار، فعال مذهبی، هنرمند و موسیقیدان و ... هرکدام تعریف جداگانه‌ای از فرهنگ دارند که همه باید کنار هم قرار گیرند.