مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از آغاز اجرای طرح ( ایران مهارت ) ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه از اول مهرماه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش درسطح استان کردستان خبر داد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان ؛ سید جمیل احمدی از آغاز اجرای طرح ( ایران مهارت ) ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه از اول مهرماه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش این استان درسطح استان کردستان خبر داد .  

وی در نشست برنامه ریزی اجرایی نمودن طرح ایران مهارت با رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش این استان اظهار داشت : موضوع پیوند بین آموزش‌های رسمی و غیررسمی همواره دغدغه‌ای در دستگاه‌ها ارائه دهنده آموزش بوده است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تلاش است با ایجاد گفتمان مهارت آموزی و برگزاری جلسات مختلف با دستگاه‌های دیگر در این مسیر گام بردارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به طرح ایران مهارت گفت: این طرح در سال 1396 مصوب شد و به طور خلاصه تلاش می‌کند تا در دوره متوسطه اول و دوم برنامه‌ای را برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با فضای کار و اشتغال ، ارتقای توانمندی‌ها و مهارت‌های متناسب با ویژگی‌های شناختی و جمعی آن ها و پیوند بیشتر آنها با فضای کسب‌وکار و فعالیت‌های کارآفرینانه ارائه دهد.

احمدی تاکید کرد : براین اساس با انعقاد تفاهم نامه ای بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت آموزش و پرورش فعالیت این طرح آغاز شده  است که این طرح از ابتدای مهر ماه سالجاری در سطح استان کردستان توسط آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای این استان اجرایی خواهد شد.

وی افزود : طرح ایران مهارت در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و با هدف اثرگذاری بیش از پیش آموزش های ارائه شده در سطح مدارس تدوین و اجرایی می شود.

در ادامه رشید قربانی ، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان نیز عدم ارائه آموزش های مهارتی در نظام آموزش و پرورش را یکی از چالش های پیش رو کشور در تربیت افراد کارآفرین ذکر کرد و گفت : طرح ایران مهارت فرصتی مناسب در راستای آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با آموزش های مهارتی و تربیت نیروی متخصص و نقش این آموزش ها در ایجاد اشتغال مولد وپایدار است .

قربانی از آمادگی اداره کل آموزش و پرورش در راستای اجرایی نمودن این طرح در استان کردستان خبر داد و افزود : در فاز نخست این طرح به 7000 دانش آموز دوره اول متوسطه سطح استان آموزش های مهارتی در قالب طرح ایران مهارت ارائه خواهد شد.