مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به ارائه آموزش ایمنی در مساجد و تکایا سطح رشت اشاره کرد و گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم کارشناسان سازمان آتش نشانی با حضور در هیئت ها و تکایای حسینی نکات ایمنی را به آنان آموزش می دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، بابک رمضانی مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت نیز در این جلسه با گرامیداشت هفتم مهر مصادف با روز آتش نشانی و خدمات ایمنی اظهار کرد: درج توصیه های ایمنی در سربرگ نامه های اداری، نصب بنر، ارسال پیامک و غیره از جمله اقدامات با هدف گسترش آموزش های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت است.

ارائه آموزش ایمنی در مساجد و تکایا سطح رشت

 رمضانی به ارائه آموزش ایمنی در مساجد و تکایا سطح رشت اشاره کرد و گفت: همزمان با فرا رسیدن ماه محرم کارشناسان سازمان آتش نشانی با حضور در هیئت ها و تکایای حسینی و به منظور پیشگیری از بروز هر گونه حادثه و حریق نکات ایمنی را به آنان آموزش می دهند.

وی دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان را از دیگر برنامه ها به منظور گرامیداشت هفتم مهر روز آتش نشانی و خدمات ایمنی دانست و بیان کرد: حضور در نماز جمعه از دیگر این برنامه ها است.

پخش برنامه آتش نشان کوچولو از صدا و سیمای مرکز گیلان

رمضانی با اشاره به پخش برنامه آتش نشان کوچولو از صدا و سیمای مرکز گیلان در این ایام بیان کرد: در هفته منتهی به هفتم مهر کارشناسان آتش نشانی شهرداری رشت با حضور در مدارس نسبت به ارائه آموزش در این حوزه اقدام میکنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت افزود: اولین آتش نشان شهید کشور اصالتا رشتی بوده و در آتش نشانی تهران فعالیت می کرد و به همین مناسبت در روز آتش نشانی و خدمات ایمنی با خانواده این شهید بزرگوار دیدار خواهیم داشت.

صعود تیم کوهنوردی سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به کوه سبلان

وی به صعود تیم کوهنوردی سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به کوه سبلان اشاره کرد و گفت: تیم کوهنوردی سازمان آتش نشانی شهرداری رشت موفق به صعود به قله کوه سبلان شده است.

رمضانی با اشاره به عملکرد سازمان آتش نشانی شهرداری رشت تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال جاری دو هزار و ۳۲۴ مورد حریق و حادثه در رشت رقم خورد و در حال حاضر میانگین مدت زمان حضور نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حدود چهار دقیقه بوده که با توجه به ترافیک سطح رشت زمانی مناسب است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت با اشاره به کمبود نیرو در این سازمان گفت : انتظار داریم مساعدت های لازم در راستای جذب نیروی مورد نیاز برای این سازمان به زودی فراهم شده و در حال حاضر آتش نشانی شهرداری رشت نیازمند جذب حدود ۸۰ نیرو است.

خرید نردبان ۵۵ متری برای سازمان آتش نشانی

رمضانی با اشاره به خرید نردبان ۵۵ متری برای سازمان آتش نشانی گفت: بهمن سال ۹۷ زمان اعلام شده توسط شرکت آلمانی زیگلر به منظور تحویل خودروهای لجستیکی و نردبان ۵۵ متری به آتش نشانی شهرداری رشت بوده و در تلاشیم تا پس از طی پروسه های اداری و منطقه آزاد این تجهیزات در ابتدای سال ۹۸ به سازمان آتش نشانی افزوده شود.