معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با توجه به نیاز توسعه پایدار جزیره هرمز باید ظرفیت‌های گردشگری این جزیره مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «بهروز اکرمی» در نشست کمیته امور اجتماعی و فرهنگی ستاد راهبری سند توسعه پایدار جزیره هرمز، عنوان کرد: مهمترین ظرفیت جزیره هرمز، گردشگری آن است که با استفاده از آن علاوه بر ساکنین جزیره، هرمزگانی ها نیز از این ظرفیت بهرمند می‌شوند و می‌تواند موجب رونق گردشگری استان گردد.

وی تاکید کرد: جزیره هرمز پتانسیل و ظرفیت تبدیل شدن به زیبا ترین جزیره خلیج فارس را دارد که باید در این مسیر گام برداشت و این امر تنها با همکاری اهالی جزیره و شهرداری و اعضای شورای شهر آن میسر خواهد شد.

اکرمی ساماندهی فضای شهری جزیره هرمز را ضروری دانست و بیان داشت: همیشه نباید منتظر اعتبار و بودجه ماند و برخی از کارها را می توان با ایده های جدید و بهره گیری از امکانات موجود انجام داد و ساماندهی فضای شهری از آن کارهایی است که نیاز به خلاقیت  دارد.

وی تاکید کرد: تمامی مناطق جزیره هرمز به حدی بکر و جذاب است که حتی با چندین بار سفر به این جزیره قادر به مشاهده همه آنها نخواهیم شد و با هر سفر مناطق جدید و قابل توجه برای بازدید در این جزیره وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به برگزاری همه ساله جام هرمز در این جزیره اشاره کرد و گفت: یکی از ظرفیت های خوب این جزیره استفاده از ظرفیت های مختلف آن است، اداره کل ورزش و جوانان می تواند با برگزاری مسابقات مختلف از قبیل قایقرانی، ماهیگیری و غیره در جزیره هرمز موجب نشاط اهالی این جزیره و حتی مردم دیگر نقاط استان یا کشور شود.