مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان مدیریت منابع آب به ویژه در بخش کشاورزی را نیازمند راه اندازی پویش مردمی دانست.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «علی سالاری» در همایش بررسی راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی که شهرستان رودان برگزار شد، بر اهمیت راه اندازی پویش مردمی برای مدیریت منابع آب به ویژه در بخش کشاورزی تاکید کرد و بیان داشت: ماندگاری جمعیت در روستاهای استان، استفاده بهینه از آب کشاورزی، سیستم های نوین کشاورزی و آبیاری تحت  فشار اهمیت بسزایی در پویایی و رفع مشکلات روستاها دارد.

وی ادامه داد: روستاها به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی کشور نیازمند توجه جدی تری هستند و تلاش مضاعف در جهت برطرف نمودن مشکلات جهت بهره‌وری بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان افزود: باید تدابیری اندیشیده شود که مهاجرت معکوس روستائیان از شهر به روستا اتفاق بیفتد و روستائیان بتوانند با امنیت خاطر در جهت چرخاندن چرخ اقتصاد کشاورزی، دامداری و سایر خدمات ارزشمند روستایی ایفای نقش کنند.

شایان ذکر است؛ همایش بررسی راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی شهرستان رودان به همت دفتر امور روستایی استانداری هرمزگان، شرکت آب منطقه ای استان هرمزگان، سازمان جهاد کشاورزی استان و با حضور جمعی از معتمدین، صاحب نظران و کشاورزان، دهیاران و اعضای شوراها به میزبانی فرمانداری رودان برگزار شد.

در این همایش مدیرعامل آب منطقه ای استان هرمزگان، آمار و ارقام مربوط به خشکسالی و دشت‌های ممنوعه و موارد مربوط به اهمیت آب را ارائه کرد و نمایندگان کشاورزی شهرستان رودان به ارائه نظرات و مشکلات در این حوزه پرداختند و راهکارهایی را در جهت صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی عنوان کردند.

همچنین از سوی دفتر امور روستایی استانداری در این همایش فرم‌های ارائه راهکار جهت صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی ارائه گردید و مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری عنوان کرد: از ایده ها و نظرات فعالین حوزه کشاورزی در تصمیم گیری نهایت بهره برداری خواهد شد.

در پایان نیز بیانیه‌ای در خصوص صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی توسط حضار امضا و قرائت گردید.