نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه گفت: دشمن نمی‌‌خواهد ملت ایران به جشن چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی برسد، اما توانی برای جلوگیری از این را ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما به در پیش بودن هفته دفاع مقدس ملت ایران اشاره کرد و گفت: 30 سال از جنگ ملت ایران می‌گذرد، اما شهدا هنوز زنده‌اند و به ما درس و پیام مقاومت می‌دهند.

وی تصریح کرد: ایستادگی رزمندگان دفاع مقدس در برابر دشمن عامل اقتدار امروز ایران بوده و اینکه آمریکایی‌ها با ما دشمنی کرده و تحریم‌های سخت را برقرار می‌کنند، ناشی از قدرت ایران است چراکه ملت ایران امروز یک ابرقدرت در منطقه است.

امام‌جمعه کرمانشاه بابیان این مطلب که درس مقاومت در وجود ملت ایران نهادینه‌شده، پس دشمنان کاری از پیش نمی‌برند، خاطرنشان ساخت: در شرایط کنونی استکبار با تمام امکانات و تجهیزات هجمه‌های خود را علیه این نظام انجام می‌دهد، اما ما ایستاده‌ایم.

آیت‌الله علما تصریح کرد: تاکنون جنگ‌های بسیاری در دنیا رخ‌داده و جمعیت‌های میلیونی در این جنگ‌ها کشته و فراموش شدند و تفکرات آن‌ها نیز محوشده، اما 30 سال از جنگ تحمیلی می‌گذرد و شهدای ما و تفکر آن‌ها زنده است، چراکه یک دفاع مقدس با محتوا داشتیم.

وی رمز ماندگاری قیام امام حسین (ِع) را محتوای این قیام عنوان کرد و افزود: باید سعی کنیم تا محتوای اسلام زنده، باقوت و قدرت باقی بماند، همگان خوب می‌دانند که اگر اسلام و قانون اساسی ملت ایران محتوا نداشت، دنیا ما را بلعیده بود.